Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Agenta Jacka Bauera straší zrcadla obchoďáku

  10:53aktualizováno  10:53
Díky seriálu 24 hodin už není Kiefer Sutherland pouhým stínem svého otce Donalda Sutherlanda; má svou vlastní pozici, fanoušky i šanci zkoušet jiné žánry. Teď třeba v hororu Zrcadla.

Z filmu Zrcadla | foto: Bontonfilm

"Zlo existuje na druhé straně," naznačuje slogan snímku, že se duchařský příběh volně inspiroval světem dětské fantasy, slavnou Alenčinou říší za zrcadlem.

Ale tahle podívaná pro děti rozhodně není, jak potvrzuje i fakt, že novou americkou verzi korejského hororu z roku 2003 režíroval francouzský tvůrce Alexandre Aja, kterému pro jeho zálibu ve filmové krvi přezdívají řezník.

Sutherland v Zrcadlech představuje bývalého policistu, který po kolegově smrti přišel o své místo i rodinu a skončil se zásobou lahví na gauči u své sestry. Živí se jako noční hlídač v bývalém obchodním domě, z nějž po tragickém požáru zbyly jen trosky - ale také obří zrcadla na zdech, která najednou začnou odrážet neskutečné hrozivé výjevy.

Hrdina propadne nočním můrám, jež ho ještě vzdalují vysněnému návratu k manželce i dětem; proto se rozhodne soukromě zjistit, co za tajemnými silami vlastně stojí. A vypátrá, že zrcadlová plocha zosobňuje v podstatě vstupní bránu zla, které ohrožuje i jeho nejbližší.

V hlavní roli hlas
Role policistů jsou herci zjevně souzeny, i když coby zvláštní agent Jack Bauer v seriálu 24 hodin vede Sutherland celý školený protiteroristický tým, kdežto v Zrcadlech hraje úlohu spíše vlka samotáře a stojí tu proti němu mrtvoly, potažmo duchové.

Jedenačtyřicetiletý herec bere Zrcadla jako dočasné zpestření své dráhy, která se už osm let řídí především natáčecím plánem 24 hodin. "Poslední roky trávím s Jackem Bauerem patnáct hodin denně šest dní v týdnu," spočítal Sutherland. Další řadu seriálu právě točí a na příští rok se chystá do kin i filmová verze 24 hodin.

Nicméně Sutherland si najde čas také na úplně jiný typ filmu - na animované příběhy. Po jeho osobitém hlasu je totiž stále velká poptávka, takže už ozvučil zvířecí pohádku Divočina, hostoval v Simpsonových, nedávno namluvil fantasy Draci podzimního soumraku a na jaře se vrátí v animované parodii Nestvůry versus vetřelci.

Ale Sutherland nedabuje jen neškodné animované figurky - jeho zlověstný hlas bez tváře děsil i ze sluchátka Telefonní budky.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Zpěvák zastoupil herečku, Febiofest zahájil Charles Aznavour

Šansoniér a herec Charles Aznavour obdržel na Febiofestu čestnou trofej...

Francouzská hvězda Catherine Deneuveová se z Febiofestu na poslední chvíli omluvila pro nemoc, nicméně cenu za přínos...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Najdete na iDNES.cz