Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Agenta Jacka Bauera straší zrcadla obchoďáku

  10:53aktualizováno  10:53
Díky seriálu 24 hodin už není Kiefer Sutherland pouhým stínem svého otce Donalda Sutherlanda; má svou vlastní pozici, fanoušky i šanci zkoušet jiné žánry. Teď třeba v hororu Zrcadla.

Z filmu Zrcadla | foto: Bontonfilm

"Zlo existuje na druhé straně," naznačuje slogan snímku, že se duchařský příběh volně inspiroval světem dětské fantasy, slavnou Alenčinou říší za zrcadlem.

Ale tahle podívaná pro děti rozhodně není, jak potvrzuje i fakt, že novou americkou verzi korejského hororu z roku 2003 režíroval francouzský tvůrce Alexandre Aja, kterému pro jeho zálibu ve filmové krvi přezdívají řezník.

Sutherland v Zrcadlech představuje bývalého policistu, který po kolegově smrti přišel o své místo i rodinu a skončil se zásobou lahví na gauči u své sestry. Živí se jako noční hlídač v bývalém obchodním domě, z nějž po tragickém požáru zbyly jen trosky - ale také obří zrcadla na zdech, která najednou začnou odrážet neskutečné hrozivé výjevy.

Hrdina propadne nočním můrám, jež ho ještě vzdalují vysněnému návratu k manželce i dětem; proto se rozhodne soukromě zjistit, co za tajemnými silami vlastně stojí. A vypátrá, že zrcadlová plocha zosobňuje v podstatě vstupní bránu zla, které ohrožuje i jeho nejbližší.

V hlavní roli hlas
Role policistů jsou herci zjevně souzeny, i když coby zvláštní agent Jack Bauer v seriálu 24 hodin vede Sutherland celý školený protiteroristický tým, kdežto v Zrcadlech hraje úlohu spíše vlka samotáře a stojí tu proti němu mrtvoly, potažmo duchové.

Jedenačtyřicetiletý herec bere Zrcadla jako dočasné zpestření své dráhy, která se už osm let řídí především natáčecím plánem 24 hodin. "Poslední roky trávím s Jackem Bauerem patnáct hodin denně šest dní v týdnu," spočítal Sutherland. Další řadu seriálu právě točí a na příští rok se chystá do kin i filmová verze 24 hodin.

Nicméně Sutherland si najde čas také na úplně jiný typ filmu - na animované příběhy. Po jeho osobitém hlasu je totiž stále velká poptávka, takže už ozvučil zvířecí pohádku Divočina, hostoval v Simpsonových, nedávno namluvil fantasy Draci podzimního soumraku a na jaře se vrátí v animované parodii Nestvůry versus vetřelci.

Ale Sutherland nedabuje jen neškodné animované figurky - jeho zlověstný hlas bez tváře děsil i ze sluchátka Telefonní budky.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

Najdete na iDNES.cz