Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

100 % Ska v podání francouzských Skarface

  15:47aktualizováno  15:47
- V pondělí 6. 12. přiveze do pražského klubu Rock café agentura Rude Boy Rhythm legendární francouzskou ska kapelu Skarface. Sedmičlenná skupina, která se dala dohromady v květnu 1991 si během několika let dokázala v daném žánru vydobýt kultovní pozici, za což vděčí především svým energickým koncertům, ale i sedmi deskám, které stačili dosud vydat.

V květnu roku 1991 vznikla skupina Al Capone, ve které se sešlo několik muzikantů, kteří již měli jisté zkušenosti s hraním ska nebo rhythm‘n‘blues. Již svým názvem napovídali, kde leží zdroje jejich inspirace a především image. Černobílé gangsterské filmy, samopaly, staré bouráky, dvojbarevné obleky. Za krátko se přejmenovali na Scarface (vypůjčeno z písně Prince Bustera) a nakonec ještě vyměnili c za k, aby bylo zřejmé, jakou hudbu hodlají hrát.

Hned po několika měsících společného hraní si sami vydali čtyřpísňové EP a dvěma skladbami přispěli na první Oi/Ska sampler, čímž se dostali do podvědomí i mimo rodnou Francii. Pro vydání své první dlouhohrající desky však dlouho nemohli najít žádné vydavatelství a tak si ho opět vydali sami ve vlastním nákladu a produkci.

U tohoto trendu již zůstali a všechny následující desky (vždy každé září jednu) vydávali na vlastní značce No Co. Po debutu Cheap Pounk Ska, následovalo roku 1993 Hold Up In Ska City, o rok později živý záznam Live Panic & Chaos, v roce 1995 Sex, Scooters & Rock‘n‘Roll. Dále vydávají Skankuatnec Mergitur (1996), Skuck Off (1997) a Full Fool Rules (1998). Mimo vlastní produkce se ještě podíleli na několika kompilacích, především Stay Sharp od Bronco Bullfrog Records a United Colors of Ska od Pork Pie.

Pro své texty hledají Skarface inspiraci ve svém životním stylu, který dobře charakterizuje název jejich čtvrté desky: Sex, Scoooters & Rock‘n‘Roll, a i když mají i několik sociálně laděných skladeb, zásadně ve svých textech, i životě, ignorují politiku.

Skarface nejsou profesionální hudebníci, vedle koncertování (200 koncertů za první čtyři roky) a nahrávání desek (7 alb za 7 let) má každý člen ještě své civilní zaměstnání. Hudbu tedy berou jako svůj koníček a na jejich vystoupeních je to také znát.

Skarface – support: Crazy Wheels

6. 12. Rock café, vstup: 180

Pořádá Rude Boy Rhythm

Plakát

Skarface

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

RECENZE: Newyorští Grizzly Bear máchli tlapou a struny čouhaly z pódia

Záběr z prvního pražského koncertu newyorské kapely Grizzly Bear (13. srpna...

Americká alternativní kapela Grizzly Bear dorazila v pondělí poprvé k nám. V pražském Roxy naživo předvedla tu méně...

Hudebníci jedou zahrát krajanům do Banátu, stále jich tam jsou dva tisíce

Zuby Nehty

Je to asi nejvzdálenější přehlídka s tak masivní českou účastí, ale dává to smysl. Čtyřdenní festival Banát v rumunské...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz