Parlor Mob (zpěvák Mark Melicia)

Parlor Mob (zpěvák Mark Melicia) | foto: Wikipedia

Trutnovský festival zveřejnil první jména: přijedou Parlor Mob i Schmitzer s kapelou

  • 0
Letošní Open Air Music Festival Trutnov se uskuteční 20.–23. srpna 2009 a bude věnován Janu Palachovi, Janu Zajícovi, Ryszardu Siwiecovi a mistru Janu Husovi, s podtitulkem Geronimovi a všem lidem amerického Woodstocku r. 69. Pořadatelé oznamují první jména účinkujících.

Trutnov 2006 - Martin Věchet"S potěšením můžeme oznámit, že po zimním setkání se zástupci stavební firmy A&K se nám i pro letošek podařilo uhájit před stavebními rypadly tradiční místo Na Bojišti, které, jak známo, vyčlenila místní radnice s okolními loukami k zastavění," oznámil už před časem dobrou zprávu pro většinu příznivců trutnovského festivalu jeho hlavní organizátor Martin Věchet.

Festival zatím zůstává Na Bojišti

Čtěte více o kauze stěhování akce

Prvním zahraničním účinkujícím, jehož jméno organizátoři zveřejňují, jsou američtí Parlor Mob. "V Americe jsou hvězdami festivalů, tady je však bohužel málokdo zná a jejich desky se u nás dají těžko sehnat. O to více nás těší, že je budeme moci předvést širšímu publiku," říká Martin Věchet.

Kdo jsou Parlor Mob

Skupina vznikla v roce  2004 pod názvem  What About Frank? v New Jersey. V roce 2006 se přejmenovala na Parlor Mob podle newyorského pouličního gangu z 19. století, prý proto, aby název lépe vystihoval její hudbu. Stylově jsou Parlor Mob obvykle zařazováni do přímočarého rock´n´rollu, přirovnáváni jsou k modernějším Led Zeppelin. Debutové album And You Were A Crow vydali vloni.

Parlor Mob

"Česká pódia jsou stále zahlcována stejnými a prověřenými jmény účinkujících podle šablony zahraničních koncertů a festivalů, s vizí především dobrého zisku. V případě Parlor Mob chceme demonstrovat to, že má smysl vstupovat na nevyšlapané stezky a navázat tím na loňské vystoupení The Subways, kteří sem přijeli jako v podstatě neznámá kapela, na našem území po horami sklidili úspěch a po roce se do České republiky už vrátili na koncert do Prahy jako oblíbené hvězdy," říká Martin Věchet.

Letošní program by měl jako celek doznat jisté změny. "Letos zde vystoupí větší množství zahraničních kapel, než tomu bylo v minulosti, ale program bude přitom alternativněji laděný," poodhaluje line-up pořadatelka Eva Navrátilová.

Mezi stovkou kapel se očekává řada výjimečných projektů, jedním z nejdéle očekávaných bude koncert herce Jiřího Schmitzera s kapelou. "Nápad na toto spojení vznikl právě v Trutnově v roce 1997, kdy zde Jiří vystoupil poprvé," říká Martin Věchet.

Trutnov 2006 - Jiří Schmitzer

V Trutnově své jediné festivalové vystoupení odehraje kapela Nahoru po schodišti dolů band, která se exkluzivně předvede ve své původní sestavě i s hercem Markem Brodským za bicími. Skupina Monkey Business zase kvůli festivalu, jehož je v posledních letech pravidelným hostem, přeruší dovolenou.

Rudolf PellarMezi dalšími domluvenými domácími interprety, kteří nebudou letos v Trutnově chybět, jsou punkové stálice Visací zámek a SPS, undergroundové legendy Plastic People Of The Universe a Psí vojáci, folkový písničkář Pavel Dobeš, metaloví Locomotive, taneční Skyline, představitelé hudby ska Sto zvířat či šestaosmdesátiletý šansoniér Rudolf Pellar, který nadchl publikum festivalu už vloni.

Rudolf Pellar je zbytečně skromný

Čtěte recenzi autobiografie zpěváka a překladatele

Jakub S. Trojan, evangelický farář, který pohřbíval Jana PalachaNa trutnovském festivalu samozřejmě ani letos nebude chybět oblíbený doprovodný program, k němuž patří besedy s lidmi z okruhu politiky i kultury, dále mše, sloužené na hlavním pódiu, informační stánky neziskových a ekologických organizací. Letošní ročník bude obohacen o více přednášek vztahujících se k letošnímu věnování (např. o původních obyvatelích Ameriky), proběhne také beseda s Jakubem Kaplanem, evangelickým farářem, který pohřbíval Jana Palacha a poté byl zbaven státního souhlasu k duchovenské službě.