Několikahodinový pohled do krbu už zařadila i norská televize. (ilustrační snímek)

Několikahodinový pohled do krbu už zařadila i norská televize. (ilustrační snímek) | foto: Peter Legge Associates

TELEVIZIONÁŘ: Vánočnímu programu vládly pohádky, ale nejvíc těšil krb

  • 3
Svátky na tuzemských televizních stanicích takřka přesně kopírovaly loňský model. Štědrovečerní Duch nad zlato překonal dva miliony diváků, den poté vítězil Sněžný drak. V neděli došlo na Hřebejka. Ale největším tahákem byl nakonec hořící krb na "skryté" pozici.

Přechod od Vánoc a pohádek Duch nad zlato nebo Sněžný drak k Silvestru zařídí v neděli 29. prosince na ČT1 Škoda lásky - první část stejnojmenného cyklu natočil Jan Hřebejk. Historka sama a zjevně i celý koncept má sice bakalářský ráz, Karel Gott hrající sám sebe na útěku před vtíravou fanynkou nadále neví, co s rukama, a v "růžovém" dialogu s Karlem Šípem oba tápou, nicméně trapně rozpačité situace, jejich prostředí i dojemně absurdní "týpky" Hřebejk prostě umí. A pointa na lidovém bále má v náladě šmíry jistý něžný půvab, čímž si pilotní díl cyklu vysloužil šedesát procent.

Z komerčních stanic uvedl vlastní novinku jen Smíchov; marné hledání, jaký smysl má minutový sled lechtivých "přebreptů", zaměstná mozek přesně na minutu. Jednou. Desítka za deset procent.

Nejlepší novinku umístil jistý dodavatel signálu na pozici 999 - na kanálu Vánoční pohoda hořel nonstop krb. Ukázat, kdo přikládá, dostal by stovku.