Strach: Jaderná elektrárna Bohdalová a kaskadér? Na to ji málo znáte

  • 9
Film Vrásky z lásky s Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým bude mít premiéru už 12. dubna. Snímek o životním podzimu bývalého učitele a osamělé herečky láká na žánr čisté komedie. Slibuje to režisér Jiří Strach, který odpovídal on-line čtenářům iDNES.cz.

Ona je nezvladatelnou obyvatelkou domova důchodců, která odmítá užívat prášky, svou nevybitou energii tak investuje do vymýšlení nových a nových kurzů pro ostatní seniory. Pilulky užívá pouze v případě, že jí ředitelka ústavu (Taťjana Medvecká) její kreativní kroužky zakáže pořádat. Na protest je spolkne raději všechny.

On zase nesnese sekýrování svého úzkostlivého syna a snachy milující čistotu, a rozhodne se proto vyhledat svou lásku z mládí. Jedinou stopou je zašlá fotografie s věnováním. Když se ti dva po několika dekádách sejdou, začíná spanilá jízda za láskou, která neuvadá ani ve vysokém věku.

Po traileru má iDNES.cz k dispozici další exkluzivní ukázky. Je to sice jen pohled klíčovou dírkou, už teď je ale jasné, že se u filmu budou diváci smát.

Třeba když po fingované sebevraždě opouští pokoj temperamentní herečky pokousaný lékař (Viktor Preiss) a diví se, kde osmdesátiletá pacientka bere tolik energie.

Jiří Strach odpovídal na dotazy čtenářů iDNES.cz

V on-line rozhovoru režisér Jiří Strach mimo jiné popsal, jak to fungovalo na place: "Mezi Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým to jiskří neustále, ta herecká chemie prostě nelze zapomenout, ta tam bude, i kdyby spolu nehráli sto let. A to lidské jiskření? Není co tajit: chovají se vzájemně k sobě s velkým respektem. Jako dva lidé, kteří spolu něco prožili, zažili a prožili se k takové moudrosti a nadhledu, která jim oběma umožňuje vzájemně se špičkovat veselými, laskavými, ironickými rýpanci. Byli prostě skvělí a byla s nimi obrovská legrace."

Čtenáře zajímalo, zda si JIřina Bohdaová na scénu, při níž po přelézá plot vyžádala kaskadéra, Jiří Strach odvětil: "Myslíte, že by se ta jaderná elektrárna jménem Bohdalová jen tak nechala nahradit kaskadérkou? Tak na to ji málo znáte."

Na dotaz, zda sám mívá vrásky z lásky, odpověděl, že rád. "Vrásky z lásky jsou totiž ty nejhezčí, stejně jako ty, které na tváři kreslí úsměv," dodal.

V rozhovoru padl i dotaz na další projekty. Strach uvedl, že ho čeká pohádka Šťastný smolař podle námětu Mateje Mináče a scénáře Marka Epsteina. "Pak mám v pácu jeho jiny text - Wilsonov, dobovou hororovo-detektivní komedii, která se odehráva v Bratislavě v roce 1919. Scénář vznikl podle povídky Michala Hvoreckého.... A pak toužím po svých evergreenech, Sedmikostelí, románu Miloše Urbana a pravdivém příběhu o Janu Husovi," uvedl.

Povedeně vypadá i konkurz na roli babičky. V této scéně asistentka režie radí staré dámě, jak správně vyslovovat "ganja", je ale pohotově odkázána do patřičných mezí s tím, že první pokusy s trávou měla herečka za sebou ještě před tím, než se asistentka narodila. 

Scenárista Marek Epstein ale napsal také několik vážných situací. Scéna, v níž učitel Ota málem způsobí dopravní nehodu, protože syn ignoruje jeho přání, rozhodně veselá není. Kolik je ve filmu hořkosti, se můžete zeptat přímo režiséra Jiřího Stracha ve středu v poledne, kdy bude hostem on-line rozhovoru.