Halka Maršáková - projekt Doma

Halka Maršáková - projekt Doma - Halka Maršáková - projekt Doma v rámci výstavy Mléčná dráha středoevropského designu na Designbloku (2006) | foto: Designblok 2006

Obyčejné věci mohou být krásné i povrchní

Umění dělat obyčejné věci krásnými předvede letošní Designblok, v Galerii Jaroslava Fragnera zase uvidíte, jak Petr Kvíčala zdobí povrchy architektur.

TIP TÝDNE
Halka Maršáková - projekt DomaOd 3. do 8. října bude probíhat osmý ročník dnů designu v Praze Designblok 2006, kterého se opět účastní nejprestižnější firmy v oblasti interiérového designu, příslušné instituce i módní návrháři.

Po městě vzniklo několik přirozených center Designbloku, jako jsou Vinohrady, Staré Město, Holešovice a v neposlední řadě Karlín. Vinohradské showroomy Artemide, Williams galerie světla, Living Space a Tician se opět představí v pátek 6. října v rámci večerní akce Vinohrady dohromady.

Alena Timkovičová - AttractionKarlín oživí prezentace v Akitu, Egoé, nebo Optimalu. V Holešovicích jsou tradiční účastníci Designbloku. Amos design, Konsepti, Bulb by Horizont, Vitra, kterým bude patřit hlavně začátek Designbloku. Na Starém městě jsou k vidění módní návrháři, ale také nová kolekce Bořka Šípka v Arzenalu a mnoho dalšího.

Doprovodný program, soustředěný jako každý rok do Superstudia Designbloku, tentokrát hledejte v bytovém komplexu River Diamond, ostatně hlavním tématem letošního Designbloku je bydlení a domov.

Alena Timkovičová - AttractionV Superstudiu Designbloku bude vystavovat téměř šedesát designérů. Kromě interiéru, doplňků a módy uvidíte v Superstudiu hlavně speciální instalace od renomovaných společností. Připravena bude také výstava Idealistic Home, která se ve spolupráci s časopisem Blok pokouší zmapovat pocity, které jsou spojeny s domovem jako místem osobní krajiny.

STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU
Výstava Zlínský okruhZlínský okruh.
Velké změny posledního desetiletí ve fungování pražské sítě výstavních síní podstatným způsobem znesnadnilo umělcům žijícím mimo hlavní město možnosti prezentovat tu své výtvarné usilování. České muzeum výtvarných umění v Praze zahajuje výstavou Zlínský okruh cyklus, který bude systematicky seznamovat především pražské publikum s neobyčejně vitálním výtvarným děním v jednotlivých regionech České republiky.

NA POSLEDNÍ CHVÍLI
Petr KvíčalaPovrch architektury.
Pražská Galerie Jaroslava Fragnera vystavuje dílo českého výtvarníka Petra Kvíčaly. Kvíčala se ve své tvorbě věnuje nezobrazivému geometrickému umění, především ornamentu a lince, důležité je v jeho díle specificky výrazné užití barvy. Význam jeho práce přesahuje české hranice, neboť od roku 1995, kdy jej vyhledal český architekt žijící v Laussane Ivan Koleček, pracoval na několika realizacích v architektuře ve Švýcarsku a následně i v České republice.