Nová SuperStar začne na Nově v lednu

  • 44
TV Nova začne v lednu vysílat druhou řadu soutěže Česko hledá SuperStar. Finále bude v červnu. Takřka stejně byl rozvržen úvodní ročník, který vyhrála Aneta Langerová. Jména porotců ani termíny konkursů, kterých se poprvé zúčastnilo 3200 lidí, zatím televize neoznámila.

PŘÍLOHA iDNES
Česko hledá SuperStar

"První řada pořadu Česko hledá SuperStar překonala veškerá naše očekávání jak co do diváckého zájmu, tak i počtem lidí, kteří byli ochotni se svým hlasováním do soutěže aktivně zapojit," prohlásil Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.

Soutěž Česko hledá SuperStar bude opět spadat do projektové kompetence Pavla Zuny. "Částečně se na novou řadu těším, částečně mám respekt z úspěchu první série, který bude těžké zopakovat," řekl iDNES Zuna.

Podle něj je výběr moderátorů i porotců na úplném počátku. "Je předčasné spekulovat, kdo to bude. Chceme mít jasno během dvou týdnů, protože na počátku listopadu by se měly uskutečnit první konkursy," podotkl Zuna.

Nova oznámila vysílání druhé řady SuperStar ve formátu reality show jen pět dní poté, co ze svého programu vyřadila soutěž Milionový pár. Zrušení pořadu vysvětlila sexuální minulostí tří z dvanácti soutěžících dívek, které v minulosti údajně pózovaly na erotických fotografiích či natáčely pornografii. - více zde

"Toto je vzácná shoda okolností. Kdyby bylo na nás, chtěli bychom dohodu s držitelem licence uzavřít již daleko dříve. Bohužel byly smlouvy kvůli dovoleným a jiným okolnostem podepsány až minulý týden," řekla iDNES programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová.

Utajení moderátoři
Nova avizovala, že na konci října zveřejní na tiskové konferenci místa a data jednotlivých konkursů i detaily celého projektu.

První ročník moderovala Laďka Něrgešová a Ondřej Brzobohatý, který přiznal, že ho Nova opět oslovila. Nabídku odmítl. "Díky první SuperStar mám plno závazků a práce, takže jsem velmi zaneprázdněn. Chci se věnovat muzice. Ale těším se, až si vždycky v neděli uvařím čaj a budu se moci v klidu dívat," řekl iDNES Brzobohatý.

ANKETA

Bude podle vás pokračování soutěže Česko hledá Superstar stejně úspěšné jako první řada?

Zato Něrgešová je tajemná, co se druhého ročníku SuperStar týká. "Nezlobte se, ale vážně vám k tomu teď nemůžu nic říci," odpověděla na dotaz iDNES, zda má zájem o moderování soutěže.

Porota bez Langerové
O úspěšné soutěžící se po skončení soutěže stará nadnárodní vydavatelství BMG, které se však od nového roku spojí s dalším gigantem Sony Music, jehož české podočce šéfuje Zbyněk Knobloch. "Zcela upřímně si však myslím, že v porotě opravdu být nemusím. Navíc je to předčasné, řešíme teď v souvislosti se slučováním firem jiné věci," řekl Knobloch.

Záhadou zůstávají i jména porotců. Z předchozí sestavy Ondřej Hejma, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup a Milan Herman lze uvažovat jen o posledně jmenovaném, který sice opuští křeslo šéfa české pobočky BMG, ale na SuperStar bude mít vazby i nadále.

"Produkční firma Scream Artist Management, v které budu působit, má smlouvu s majiteli licence na soutěž Česko hledá SuperStar. Předpokládám, že s nimi budeme spolupracovat. A pokud bych dostal pozvání do příští poroty, byl bych rád," prohlásil nedávno Herman.

Do poroty se nechce ani vítězce první české SuperStar Anetě Langerové. "Nemám chuť někoho soudit. Teď ještě dost dlouho budu soudit jen sama sebe," říká zpěvačka. Na druhou sérii, v níž zřejmě vystoupí jako host, se však chce dívat. "Doufám, že tam půjdou lidé, kteří si před rokem třeba říkali, že se do další bezvýznamné soutěže hlásit nebudou. Teď už možná poznali, že to někam vede."

Češi poslali miliony SMS
Každou z 22 epizod první série pořadu Česko hledá SuperStar sledovaly v průměru skoro tři miliony diváků, kteří svým favoritům zaslali na 13 miliónů hlasů většinou pomocí SMS zpráv.

Do finále se z 3200 uchazečů dostalo deset lidí, z nichž se postupně stávaly celebrity. Publikum nejvíc zaujala Aneta Langerová, která nedlouho po vyvrcholení soutěže vydala album Spousta andělů. Zatím se ho prodalo přes šedesát tisíc kusů. Ještě o třicet tisíc kusů více a titul nejprodávanější letošní desky má na kontě společný výběr desítky finalistů.

Soutěž Česko hledá SuperStar se v originále jmenuje Pop Idol. Vymyslel ji britský producent Simon Fuller pro společnost FreemantleMedia. Práva se podařilo prodat do více než 40 zemí včetně Iráku. Fullerovi jde do kapsy 25 až 50 procent peněz, které vítězové vydělají.

Vše podle "bible"
O vysílání další SuperStar projevila Nova zájem hned po skončení první série. Vyjednávání s prdukční společností zabrala několik měsíců. Podle programové ředitelky Novy se podmínky nijak zásadně nemění.

Jediným kritériem bylo uzavřít dohody tak, aby bez problémů a včas začaly přípravy druhého ročníku," podotkla Libuše Šmuclerová.

FreemantleMedia dává k pořadu tlustý návod přezdívaný "bible". Obsahuje požadavky, jak má vypadat grafika, hudba, scéna. Vše by mělo být všude na světě stejné, výjimky jsou povoleny. Jako v případě názvu Česko hledá SuperStar, který česká strana považovala na rozdíl od originálního Pop Idol za přitažlivější.

Na počátku roku se uskutečnilo ještě celosvětové klání pojmenované World Idol. Střetli se v něm vítězové jedenácti národních mutací Pop Idol. Vítězem se nakonec stal Nor Kurt Nielsen. "O tom, kdy a zda by se měl konat další World Idol, zatím nic nevíme," řekla Zdeňka Selingerová z BMG.

První česká SuperStar Aneta Langerová