Limp Bizkit doprovodí Dolores Clan

  • 2
Americká rapmetalová formace Limp Bizkit klepe s prvními jarními dny na dveře Prahy. Zimou prokřehlé fanoušky tvrdší hudby rozehřeje v pátek večer v pražské T-Mobile Areně. Na poslední chvíli se změnila předkapela. Prostor dostali čeští Dolores Clan.

Americká kapela The Revolution Smile, která měla původně v Praze hrát před Limp Bizkit, na poslední chvíli zrušila evropské koncerty.

"Limp Bizkit poté oznámili, že si přivezou jiný support, nějakou kapelu z Německa," uvedl Petr Novák z pořádající agentury Interkoncerts.

Nakonec je však všechno jinak. Německá formace také nepřijede a tak dostala šanci česká kapela. Management Limp Bizkit si vybral českou kapelu Dolores Clan.

Lídrem Dolores Clan, kteří hrají podobně jako Limp Bizkit mix rapu a tvrdé rockové hudby, je zpěvák Noid, aktuální přítel populární zpěvačky Lucie Bílé. - více o Dolores Clan

Schlíplí suchaři

Vznik Limp Bizkit je svým způsobem klasické ztvárnění amerického snu. Dva kamarádi – Fred Durst a Sam Rivers se v roce 1994 rozhodli založit kapelu, která by kombinovala rock, metal, funky, rap a další jejich oblíbené žánry.

Dva jsou ovšem na kapelu málo, a tak Sam přizval svého bratrance - bubeníka Johna Otta a spolubydlícího z univerzity Wese Borlanda, nadaného kytaristu. Kapela dostala název podle výroku Freda, který po jednom z koncertů pronesl, že se cítí jako „schlíplej suchar“.

Limp Bizkit začali koncertovat po všech koutech států, většinou však v menších podnicích, nálevnách a zapadlých klubech. Zároveň se pokoušeli oslovit nahrávací společnosti, zpočátku bezvýsledně.

Tetování jako prostředek

Už to vypadalo, že Limp Bizkit budou jen neznámou kapelou z městečka Jacksonville, když opět zasáhl osud. Do Jacksonville přijely koncertovat v té době stoupající hvězdy Korn a Fred, který pracoval v tetovacím studiu, jim nabídl své služby.

Rockerům se tetování líbílo a tak mezi oběma kapelami vzniklo přátelství. Skupině Korn se líbila i demonahrávka Limp Bizkit, předali ji tedy producentovi a zanedlouho už se podepisovala první nahrávací smlouva se společností Flip Records.

Ještě před tím se však ke kapele připojil D.J. Lethal, známý ze svého působení v House Of Pain, který obohatil zvuk Limp Bizkit používáním samplů, sekvencerů a djských gramofonů. 

Větší sály, více fanoušků

Kapela začala koncertovat po větších sálech, fanouškovská základna se rozrůstala. První dva singly nezůstaly bez povšimnutí firmy Interscope, u které Limp Bizkit vydali svou první dlouhohrající desku s názvem „Three Dollar Y’All“. Velice energické album stoupalo v žebříčcích a kritika nešetřila chválou.

V roce 1998 vydala skupina jeho následovníka „Significant Other“, které je katapultovalo na první místa nejrůznějších žebříčků a do pozice headlinerů několika prestižních festivalů.

Další album proto bylo dychtivě očekáváno. Dostalo název „Chocolate Starfish and the Flavoured Water“ a jde jednoznačně o vrchol v tvorbě kapely. Následovalo další úspěšné tažení napříč hitparádami. Skladba „Take A Look Around“ posloužila jako titulní melodie filmu Mission Impossible 2.

Nová éra Limp Bizkit

Limp Bizkit stanuli na pomyslném vrcholu své dosavadní kariéry. Bohužel jen do října roku 2001, kdy kapelu opustil kytarista Wes Borland, známý svou zálibou v kostýmech, maskách a různobarevných kontaktních čočkách. 

Následovala pauza a nekonečné hledání adekvátní náhrady, které se nakonec vyplatilo a do kapely byl přizván  kytarista Mike Smith (ex Deceased, Burning Orange aj.). Ten se zapojil do prací na nové desce, která vyšla v září loňského roku a nese název „Results May Vary“.

Smithovo rockovější cítění je na albu velice znát a před Limp Bizkit  tak stojí nová epizoda její existence.

Limp Bizkit

Limp Bizkit

Zpěvák americké rockové skupiny Limp Bizkit Fred Durst se třemi cenami, které skupina získala 8. listopadu 2001 ve Frankfurtu nad Mohanem při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV. Limp Bizkit byli oceněni v kategorii nejlepší skupiny, alba a internetového výstupu.