Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival Oty Hofmana s novou tváří

  10:20
V sobotu 7. října začal v Ostrově na Karlovarsku Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana, který potrvá až do středy 11. 10. Akce byla zahájena ve 13 hodin v ostrovském Domě kultury - slavnostního zahájení se zúčastnila i místopředsedkyně PSP ČR Petra Buzková, která nad festivalem oficiálně převzala záštitu. Hlavní částí programu festivalu jsou soutěžní sekce Film, Televizní inscenace a Non-fiction pořady.

Festival se nově zaměřuje na mediální aktivity dětí a mládeže – v této souvislosti začal úzce spolupracovat se společností Medialix, která zastřešuje projekt Dětských médií, a projektem Majáky. Týmy mladých redaktorů z dětské televize budou z festivalového dění zpracovávat aktuální zpravodajství, které bude prezentováno na kulturních stránkách iDNES (podobně jako zpravodajství ze zlínského filmového festivalu).

PROGRAM FESTIVALU

Sobota 7. 10. 2000
Slavnostní zahájení mediální části festivalu (Petra Buzková)
Prezentace Dětských médií - mediální místnost
Předání ceny Zlatá buřinka
Mediální párty
Otevřená scéna (Hudebně zábavný program na Mírovém nám.)
Jak se dělá film - pracovní setkání redakcí Dětské televize
Nesoutěžní festivalové projekce
Neděle 8. 10. 2000
Prezentace Dětských médií - mediální místnost
Otevřená scéna
Vernisáž výstavy Zdeňka Milera
Nesoutěžní filmové projekce
Uvítací párty
Pondělí 9. 10. 2000
Slavnostní zahájení soutěžní části festivalu
Soutěžní projekce
Nesoutěžní projekce
Prezentace Dětských médií - mediální místnost
Otevřená scéna
Společenský večer
Úterý 10. 10. 2000
Soutěžní projekce
Nesoutěžní projekce
Prezentace Dětských médií - mediální místnost
Otevřená scéna (Mírové náměstí)
Výlet do neznáma
Setkání studentů - Ostrov, Zlín, Písek
Středa 11. 10. 2000
Karneval
Soutěžní projekce
Nesoutěžní projekce
Prezentace Dětských médií - mediální místnost
Otevřená scéna (Mírové náměstí)
Vyhlášení vítězných soutěžních snímků / Projekce vítězného snímku
Slavnostní zakončení festivalu
Do filmové a televizní soutěže je přihlášeno celkem pět filmů (Hurá na medvěda, Král sokolů, Početí mého mladšího bratra, Pramen života a Princezna ze mlejna II), sedm televizních inscenací a pět televizních pořadů. Soutěž bude hodnocena dvěmi porotami, dětskou a odbornou, a také samotnými dětskými návštěvníky festivalu. Soutěžní část bude zahájena v pondělí 9. října v 11 hodin a skončí ve středu 11. 10., kdy budou na slavnostním zakončení vyhlášeny výsledky ve všech kategoriích. Moderátorem této části programu bude herec Pavel Nový.

Další významnou složkou programu bude prezentace již probíhajícího projektu Dětských médií, zaměřeného na rozvíjení mediální gramotnosti dětí a mládeže. Jeho účastníci vytvářejí v rámci dílčích projektů Dětské televize, Dětského rádia a Dětských novin vlastní mediální texty – během festivalu pak budou Dětská média o celé akci informovat veřejnost, čímž osvědčí své schopnosti v praxi. Součástí programu festivalu budou také tvůrčí a teoretické semináře pro dětské novináře.

Ve spolupráci s projektem Majáky a společností Nextra je připraveno počítačové centrum, jež bude z velké části přístupné veřejnosti. V rámci internet ové kavárny, určené především dětem a mládeži, budou pedagogové mladé návštěvníky seznamovat s novými technologiemi i samotným internetem. Projekt Majáky také připravuje živé chaty, díky nimž budou moci děti z celé republiky hovořit se známými osobnostmi, které festival navštíví.

Jak je vidět, letošní ročník tradiční filmové akce doznává oproti ročníkům předchozím řady změn. Také si úspěšně buduje nadregionální, celorepublikový charakter, i když v rámci  mateřského regionu se primárně zaměřuje na okresy Karlovy Vary, Chomutov a Sokolov, z nichž přijíždí většina návštěvníků.

Petra Buzková o festivalu Oty Hofmana
"Velmi ráda jsem převzala záštitu nad Dětským filmovým a televizním festivalem Oty Hofmana. Je báječné, když se podobné věci dělají nejen pro děti, ale také s dětmi. Myslím, že pro nás bude pro všechny neobyčejně zajímavé sledovat, jak samy dokážou pracovat se všemi těmi technickými kouzly a hledat výraz pro své představy. Přeji organizátorům projektu jeho hladký průběh a mnoho úspěchů, nám všem pak báječnou atmosféru a skvělou zábavu."

32. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana: Ostrov 7. - 11. října 2000.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.