Diskuze

Průzkum ukazuje, že děti čtou jednu knihu měsíčně. Je to alarmující?

Podle aktuálního průzkumu projektu Čtení pomáhá přečte nadpoloviční většina oslovených dětí ročně třináct a více knih. Jen jedno procento respondentů uvedlo, že za dané období přečte maximálně dvě knížky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J18i84ř75í 23P25á22s81e23k

16. 9. 2015 19:59

Podle mého názoru, jsou výsledky tohoto průzkumu více než přijatelné, protože v dnešní době, kdy jsou děti obklopeny tolika zábavnějšími věcmi jako jsou telefony a počítače, než je čtení knížek, kde jsou stránky popsány od shora dolů a ještě k tomu malými písmeny a zřídka s obrázky, tudíž se nemůžeme divit tomu, že dnešní generace si spíše zapne počítačové hry než aby vytáhly knížku.

0 0
možnosti

Dle mého názoru jsou výsledky průzkůmu více než uspokojivé, za předpokladu, že by každé dítě přečetlo jednu knihu za měsíc. Navíc i technologie pokročily kupředu, takže knihy se dají číst i jinak, např. internet nebo tzv. elektronické knihy. A jestli má článek poukazat na to, že dnešní děti a mládež čte méně knih než předchozí generace, tak s tím bych úplně nesouhlasil. Schválně zeptejte se sebe popř. svých vrstevníkú nebo rodičů, kolik knížek přečetli za svě dětství oni. Nemyslím si, jak moc to kleslo. Přecejen každý svůj volný čas tráví jinak, a tak se nesmíme divit, že ne každého baví číst.

0 0
možnosti

Vůbecto není alarmující. V dnešní době mobilů, televizorů, počítačů a herníchkonzolí je úspěch, že dítě přečte jednu knížku měsíčně. Je to velice povzbudivé,protože když jsem chodil na základní školu tak knížku otevřelo maximálně 5 dětív ročníku. Jestli nyní přečtou aspoň jednu za měsíc tak je to jen dobře amyslím si, že časem ty čísla půjdou ještě nahoru. Chce to jen čas, motivaci,trpělivost a větší důraz ze strany rodičů a učitelů na základních školách.

0 0
možnosti

Nechápu, proč by měla být jedna knížka měsíčně u dnešníchděti alarmující. Samozřejmě je důležité, aby děti měly určitý základ četby a s postupemčasu alespoň nějaký přehled. Myslím si, že v dnešním světě plném internetu,počítačů a všelijakých elektronických vymožeností, je výkonem i ta jedna knihaměsíčně. Podle mě právě stoupající popularita sociálních sítí snižujegramotnost vzhledem k oblibě v psaní bez diakritiky. Vím o spoustě lidí, kteřínebyli zrovna velcí knihomoli a četbě se až tak nevěnovali, a přesto jsou dnes úspěšníjak v kariéře tak v životě.

0 0
možnosti

S reakcí na tento článek nesouhlasím. Podle méhousouzení není důležité zaměřit se na čtení samotných knih. Dnešní moderní dobaje zaměřená na techniku a každé dítě od 5 let si již hraje na tabletu. Z tohotodůvodu, také ani děti nechtějí číst. Ideální by bylo, kdyby se vývojáři herspojili s tvůrci knih a vytvořili takové hry, které by donutili děti vícečíst a to dialogy mezi herními postavami. Již mnoho her s touto tématikouje vytvořeno, ale většina je zaměřena pouze pro starší. Nežijeme v době, kdyděti leží v posteli s knihou, ale s tabletem.

0 0
možnosti

13 knížek za rok? A vy tomu věříte? Maximálně je vezmou do ruky a prolistují. Protože v průměru jsou i děti, co žádnou knížku do ruky nevezmou, tak to knihomolové určitě nezvrátí. Obávám se, že realita bude někde na polovině.

0 0
možnosti

Podle mě to, že děti přečtou jen jednu knížku měsíčně, není až takový problém. Už i ta jedna knížka je pořád lepší než nic. V dnešní době počítačů se čtení knížek už moc ,,nenosí" a měli bychom být rádi i za to málo. Čtení knížek je sice úžasný způsob, jak si obohatit slovní zásobu a pohrát si s naší představivostí, když se vžíváme do děje, ale nemůžeme k tomu nikoho nutit, každý svůj volný čas prostě tráví jinak.

0 0
možnosti

Ono se není čemu divit. V dnešní době, kdy chce být každé dítě jako Ronaldo, Kvitová, Hejnová nebo Bolt, je těžké udělat si čas na to, být chvíli Moliérem, Čapkem, či Edgarem Alanem Poem. Alarmující je spíše to, že jednu knihu čtou právě děti, které jsou v tomto projektu o čtení registrované. Místo medializování nového vydání knihy od atraktivních autorů, je v televizi hromada upoutávek na filmy, kterým byly knihy předlohou. Samozřejmě, že je pro většinu dětí, a né jen pro ně, pohodlnější se podívat na film, než utrácet za knihy. A hlavně, v dnešní době se dítě s knihou v ruce, mezi svými vrstevníky, považuje za blázna.

1 0
možnosti

Není to alarmující, protože dnes mají děti daleko více možností. Každágenerace má své a většina dnešních školáků má bližší vztah k mobilu nežknížce. Pokud jsou děti dopoledne ve škole, kde by se měly vzdělávat a číst aodpoledne se věnují koníčkům nebo sportům, které je naplňují, vidím jednuknížku měsíčně jako velmi pozitivní. Děti by se měly motivovat k zájmům anechat je rozvíjet se v něm. Nezáleží na tom, kolik knížek přečtou, alejestli je přečtené knížky dále k něčemu motivují. Největší neštěstí je dítě bezmotivace a zajmu, které pak v 9. třídě ani neví, co ho baví. Až budou nastředních školách či gymnáziích, sami se začnou ke čtení vracet a budou čístdaleko více, protože právě v dětství a školním věku byly motivovány.:-)

0 0
možnosti

Souhlasím s názorem Jiřího Dědečka, přečíst jednu knihuza měsíc není zase až tak tragické. Naopak v dnešní době internetu, televizia dalších vymoženosti si myslím, že je to velmi dobré číslo. Děti taky nemůžoucely den sedět jenom v knížkách. Já osobně jsem v dětství četl v průměrujednu knihu za dva měsíce. Dnes nečtu vůbec, protože na to nemám čas. Nejspíš siho budu muset udělat, protože maturita se blíží a já jsem nic nečetl.

1 0
možnosti