Diskuze

Kde všude a zač se u nás loni protočilo na šest miliard korun

Filmový průmysl v Česku loni opět narostl, ale hlavně díky zahraničním zakázkám a reklamě. Naopak výroba domácích filmů klesla a také zájem diváků o ně se lehce snížil.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

J89a68k40u49b 37R56o33u80s

22. 7. 2015 4:12

Na tyto věci nemá jít ze státního rozpočtu ani koruna.

0 0
možnosti
RM

R20o77m77a33n 92M91r54á66z

21. 7. 2015 20:58

Předražené filmy o ničem nic nevyřeší. Plaltí se tam i svačinář, herce vozí letadly, honoráře neúměrné výkonu, to je problém české kinematografie. Filmaři tuší, že státní peníze tečou neustále, takže je potřeba vytvořit aspoň něco, co se filmu podobá aby se daly vyčerpat nesmyslné granty. Myslím, že film je zboží jako cokoliv jiného, takže pokud se sám o sobě neuživí, nemá právo na vznik. Při výrobě cihly také nikdo nepočítá se státní podporou, a to je rozhodně serióznější produkt, než současné české filmy. A to tomu ještě někdo říká "umění". To je opravdu k smíchu.

2 1
možnosti
Foto

Svatá prostoto! Český film nemá ani catering, herci létají letadly? V seriálech hrají dokonce ve vlastním oblečení! V článků je nesmyslný údaj o objemu financí v českém filmu, kdyby byl pravdivý, tak podpora od státu není ani 5%;-)

0 0
možnosti
Foto

Toto je poněkud diskutabilní výrok, či spíše formulace: "v Česku tak znatelné, že začínají chybět odborné profese; místo těch, kdo za krize změnili povolání, hodlají producenti „naverbovat“ mladé, dokonce pro ně chystají stipendia."

Nikoho není třeba verbovat.

Jakkoli se určité profese utvářely spíše adaptací z jiných profesí a filmová zkušenost se získávala učňovským způsobem, z mistra na žáka, tzv. středních filmových škol je pro určité profese dostatek (známé Čimelice, nověji třeba Zlín a Písek, Mšeno). Stačí je zavolat a mladých je dost.

0 0
možnosti
Foto

56 českých filmů v kinech je lež jako věž. Jinak za bolševika se točilo 45 filmů ročně, ve statistice jsou i restaurované starší české filmy, ty znovu nikdo netočil, stejně jako regionální filmy hrané v regionech. Do širší distribuce se dostává stabilně cca 15 - 20 hraných filmů, letos se prosadilo hned několik filmu Život je život, Fotograf, Kobry a užovky, Hodinový manžel, Babovřesky 3 se solidní návštěvností, loni ještě třeba čtvrt miliónový  Pohádkář. Ve statistice je také ohromný počet dokumentů, citovaný Richard Němec zahlcuje kina mnoha dokumenty s návštěvnosti v desítkách diváků a dokonce navrhoval povinné kvóty pro uvádění českých filmů a dokumentů v kinech, takže ten konkrétně si docela protiřečí. Mimochodem proti Maďarsku je situace tady zoufalá, dodnes chybí legislativa, vratky jsou nižší, než tam, Holywood ostatne točí právě tam, tyhle státní výbory pořád žehrají na filmaře a brečí v médiích, žalují tvůrce za rozfrcání jejich podpory a za více než 20 let tady neplatí jasná pravidla. Smutný výsledek státní filmové politiky.

5 0
možnosti
TT

To je problém celosvětový. Do kina chodí puberťáci na petting (především USA) nebo dospěláci zklidnit fakany (především Evropa). A proč? - No protože filmy jsou o ničem, červená knihovna oproti tomu vysoké umění. Když ještě byly filmy o tom, co lidi opravdu bytostně zajímá, nebyly potřeba granty. Vybudoval se celý průmysl včetně sítí přepychových kinosálů. Kdo se dnes bude bavit v pracovní přestávce, co viděl v kině? Sekretářka, aby splnila klišé blbé blondýny?

2 2
možnosti
Foto

Granty jsou a budou, to je prostý fakt, jde o to, jak se s nimi nakládá. Jinak lidi se o návštěvách kina baví, návštěvnost kin v ČR v roce 2015 je zatím rekordní, to jsou čísla:-)

2 0
možnosti