Diskuze

Poměry rozčarovaný Karel Kryl zemřel před dvaceti lety

V pondělí si připomeneme dvacáté výročí úmrtí Karla Kryla. Klasik českého folku zemřel 3. března 1994 v Mnichově. Jeho písně oscilovaly od něžných milostných romancí až po hořké protestsongy. Některé z nich, zejména Bratříčku, zavírej vrátka, se staly symboly přelomových let 1968 a 1989 v Československu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

já vám nevím. něco se mi i líbí, drnkání by mu celkem šlo. v textech lze najít perlu, kterou bohužel téměř okamžitě pohřbí rýmem typu sebe-nebe. je to takové neurovnané.:-/

0 0
možnosti
Foto

Demokracie dozrává do žaludečních vředů.

Bez poctivosti,  bez práva a hlavně bez ohledů.

A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,

že místo srdce - břicho má

a místo duše - tlamu ...

0 0
možnosti

I72v58a11n 56H39r80o52n

3. 3. 2014 10:27

Je další lží současného politického marastu, že "Kryl se po ztrátě části posluchačů stáhl z velkých sálů do tělocvičen".

Havel zakázal Krylovi velké sály poskytovat a zakázal velkým médiím Kryla publikovat. Vše detailně popisuje KK ve své knize "Země lhostejnost".

Včera na ČT zpíval KK píseň Demokracie. Kdo by si vsadil, že sloka "král Václav jedna parta je, se šmelinářským šmejdem" v televizi nebyla, vyhrál by!!RvRvV

2 0
možnosti

Pane Hron, zajímalo by mě, kde jste vzal tu informaci, že "Havel zakázal" knihu Země lhostejnost jsem četla a kromě informace, že o něj velká celostátní média nestála, že se nemohl bránit, tam nic takového není.

0 0
možnosti

Na Krylovi jsem vyrostla. Většina lidí zná jen ty vážné, pochmurné písničky, ale tím, že jsem ho poslouchala od dětství, tak mám ráda hlavně ty "veselejší" - třeba Darwina, Bridge, ...

0 0
možnosti

K33a32r79e71l 98V24í13t

3. 3. 2014 7:40

Kdyby vstal z mrtvých, nepřežije ten současný stav ,ani hodinu!

1 0
možnosti

J58i32r26i 96C10e45e

2. 3. 2014 23:01

Jenom idiot může spojovat bolševismus se současným Ruskem, vyznávajícím hodnoty dickensovského kapitalismu (včetně těch imperiálních choutek) a ignorovat fakt, že jestli je něco v současné době rudé, tak je to Brusel se všemi neomarxisty, maoisty a sociálními inženýry, kteří tam za posledních 15 let nalezli.

Bohudíky, že kardinální idioti se vyskytují i v KSČM a nepostřehli, že normalizace skončila před 25 lety a Leonid Brežněv dávno hnije u Kremelské zdi.

Zapomeňte na SSSR, je rok 2014 a ne 1990.

2 1
možnosti

K93a57r82e55l 32V31í11t

3. 3. 2014 7:41

Jsou i tady.Nejhorší jsou slepí idioti s poruchou sluchu.

0 0
možnosti

Přiznám se že jsem Kryla nikdy moc nepochopil. Nevím jakou měl představu o polistopadovém vývoji. Dost mě mrzí jeho věty o tom jak pokaždé když překračuje hranice, tak čeká něco nového. Bohužel to ho velmi vystihuje. Když bylo národu nejhůř, odešel. Ano. Na to měl právo, jako každý druhý. Když se mohl vrátit, nevrátil se. Jen sem jezdil na návštěvu a hojně kritizoval. Pročpak se sám nepodílel na vytváření toho dobrého? Z Německa věděl jak funguje tamní demokracie. Mohl poradit, mohl být lidem na blízku, mohl se veřejně zapojit.  Z velkého básníka se stal doopravdy jen zahořklý ubožák, který si ani nevěděl rady sám se sebou.

1 10
možnosti

Pane Klauda, v tom to právě bylo. Na 89 si ho na Václaváku s Gottem vystavili jako symboly. Ale Kryl se chtěl účastnit té přeměny a pomoct. Ale nikdo ho nechtěl poslouchat. A jediné, co mohl, tak dělat to co vždy. Psát písničky o tom jak to tady bylo. (já tehdy byl malý sviš´t, ale myslím, že ty jeho písně byly, jsou a budou nadčasové)

8 0
možnosti

Bratricku, kdybys to tu ted videl... snad je lepsi, ze uz jsi na pravde Bozi...

3 0
možnosti

Ale mě není špatně.Jen mně to trvalo dvacet let tvrdé dřiny,víte?On si to asi vysnil jinak.Ale po čtyřiceti letech totální ekonomické a morální devastaci to asi těžko opravíte za pár let,nebo snad měsíců.

2 0
možnosti
Foto

Každá doba má svého viníka a svého hrdinu

0 0
možnosti

Karel Kryl zemřel náhle a zcela nečekaně na srdeční příhodu dne 3. března 1994 v Mnichově ve věku nedožitých 50 let, když dva dny předtím byl ještě v Praze. Zádušní mši celebroval jeho přítel arciopat benediktinského Kláštera břevnovského Jan Anastáz Opasek v klášterním kostele sv. Markéty v Praze. Mnoho lidí se nedostalo dovnitř, přesto se před klášterem sešlo přibližně čtyři tisíce osob. Účast politické reprezentace byla minimální. Ivan Martin Jirous se k tomu vyjádřil slovy: „Nasralo mě, že mu nebyl Havel ani na pohřbu, když na Hradě přijímá takový kreatury jako Jacksona!“ Jediný vyslaný reprezentant Hradu Ivan Medek při projevu prohlásil: „...Karel se mýlil, když se domníval, že ti, které kritizoval, ho pro to nemají rádi,“ načež se z publika ozvalo několik výkřiků: „Lžete!“

Zdroj: Wikipedie

14 0
možnosti
Foto

.... a to nebylo tajemství, že se s Medkem neměli rádi.

0 0
možnosti