Diskuze

RECENZE: Černý muž v Hollywoodu aneb je favorit Oscarů tak výjimečný?

Sázkové kurzy předpokládají, že 2. března zazní věta: "A Oscara získává... 12 let v řetězech!" Skutečný příběh svobodného černocha zavlečeného v roce 1841 do otroctví už vyhrál Zlatý glóbus, ale nevítězí film, který příští týden dorazí do našich kin, jen díky politické korektnosti?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

z reklam v kině jsem od tohoto snímku očekával hodně. Ovšem, když jsem se několikrát, zejména ve zdlouhavých uspávajících pasážích kdy čekáte jen odkud to vybafne, přichytil, že myslim na uplně něco jiného než film před sebou, uvědomil jsem si, že jsem zas jednou skočil reklamě na špek. Věřim, že to nějaké oskary získá, protože přesně takový typ filmů bývá úspěšný a téma je takové, že úspěch je vlastně dopředu jistý. Já jsem se dost nudil, a všiml jsem si, že v kině jsem zdaleka nebyl unuděným sám

0 0
možnosti

Dnešní doba je stejně politická jako kterákoliv předešlá doba. Hitem je zalíbit se menšinám, protože když ty křičí, jsou vyslyšeny (oproti minulosti). Budiž jim to přáno, protože nic není věčné.

Těžko říct, jak se dříve rozhodovalo mezi dvěma stejně dobrými filmy. Ale sypání popela na hlavu v demokracii funguje stejně dobře jako oslava triumfů v totalitě.

1 0
možnosti

J69i47r13i 54C70e49e

19. 1. 2014 19:50

Fakt by mě zajímalo, kdy někdo natočí opravdu reálný film o otrokářství..

Jak členové jednoho kmene přepadnou sousední vesnici, kterou půlku pobijí a druhou prodají Arabům. A Arabové po tom, co se zbaví nejslabších kusů zbytek přeprodají Portugalcům, nebo Angličanům, kteří zabezpečí transfer do kolonií...

Nebo třeba něco ze současnosti: holka z Indonésie odjede za prací do Saudské Arábie, kde se jí dostane statutu dobytčete a stejně s ní bude zacházeno. A pokud nepřijde o život, bude moct být ráda, že ji naprosto vyčerpanou a zuboženou jen deportují zpátky do Indonésie...

Ale zřejmě se nedočkáme, protože tento námět nezapadá do oblíbeného syžetu "Zlého bílého muže, terorizujícího celý svět".

8 0
možnosti

K28a87r76e72l 13N37e89č14a79s

19. 1. 2014 21:33

Ale takových filmů byla spousta.Je také mnoho literatury,zejména o působení misií v Latinské Americe,kde  jezuité chránili otroky před zvěrstvy bílých. Tento film zase mapuje nejznámější společnost novověku na otrokářství založenou- společnost americkou. Kdyby Vás to vážně zajímalo,určitě  byste se neptal tak pošetile. Materiálu je mnoho,jen chtít vědět,vidět a slyšet.;-)

1 0
možnosti

K60a23r98e78l 17N85e64č93a18s

19. 1. 2014 18:14

Česká kritika nemá ráda filmy o otroctví.Nebo mluvit o otrokářích ,jako o hanbě je politicky korektní?A to se nemá? Nevím.Spáčilové by se líbila určitě americká komedie podle Wolkera,ale upravená O miliardáři,který vrátil dětem zase slunce.

0 0
možnosti

film o otroctví a další o AIDS, Leoš zase ostrouhá :(

0 0
možnosti

D74a67n 58R14u31b30í39n

19. 1. 2014 11:37

65% pro film z oskarových nominací a 70% pro český televizní odpad "Případy pro 1. oddělení"? Ať mi nikdo netvrdí, že tahle paní rozumí filmovému řemeslu.

2 6
možnosti

Hodnocení v rámci žánru vám nic neříká?

5 1
možnosti

Problém je v  tom, že zatímco teoreticky žijeme v době stále větší svobody, prakticky je to doba stále většího strachu a spoutanosti. Je pro nás čím dál důležitější "co na to řeknou ostatní", bojíme se, abychom nikoho neurazili, nikoho si neznepřátelili, nevyvolali žádnou negativní reakci, neudělali a neřekli nic "nevhodného". Obzvláště to platí pro ty, kdo už mají nějaké jméno a nechtějí o něj přijít. Po takových jdou totiž média nejvíce. Viz třeba Von Trier a jeho "skandál" v Cannes. A bojí se i řada akademiků, rozdělujících Oscary. Nezvolit 12 let v řetězech by v očích novodobých rasistů (ve smyslu - těch, kdo neobjektivně podkuřují afroameričanům v rámci jakýchsi "historických výčitek svědomí") znamenalo utíkat před historickou odpovědností za černou minulost otrokářství. Ocenit tento film znamená ocenit afroameričany jako takové. A naopak - neocenit znamená, že je mi to fuk. Rozuměj - že jsem skrytý rasista. Z toho, co jsem viděl, jsou minimálně čtyři kandidáti na hlavního Oscara lepším filmem. Ví to téměř všichni. A téměř všichni smutně dodávají, že stejně vyhraje tohle. Hrozné konce demokracie.

8 0
možnosti

Mě už dávno přestalo zajímat, jaký film kde a jakou dostal cenu . . . důležité je, jak se líbí film mě. Tak nějak mě už moc Oskaři neberou...trefil jste hřebíček, tak proto ;-)

0 0
možnosti