Diskuze

RECENZE: Pravda o případu Harryho Queberta je šest set stránek zklamání

Detektivního románu Pravda o případu Harryho Queberta od švýcarského spisovatele Joëla Dickera se ve Francii prodalo už sedm set tisíc výtisků, v Itálii dokonce Dicker sesadil z trůnu Dana Browna se čtyřmi sty tisíci prodaných výtisků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

No tak pár slečen z fildy, postarších dam a i některých pánů knihou koupí kvůli fotce pana spisovatele...

0 0
možnosti

K75a97r82e77l 77N54e89č31a54s

3. 11. 2013 16:16

V dnešní době je třeba být ostražitý k distribuci všech těch užasných  nových autorů.Jen v Anglii vychází ročně kolem 20 000 debutů. Absolventi kurzů tvůrčího psaní,různí epigoni,šokující výpovědi atp. Knihy jsou narychlo přeloženy bez zásadní redaktorské práce a šup-máme zde nudnou spleteninu krývající se za krovky s vyjádřením,že jde o postmoderní výpověď. Zrovna o této knize jsem četl nejméně dvě rozporuplné upoutávky,protože o kritiku nyní nezavadíte. Literární kritika je něco jiného.Tohle jsou jen takové štěky nebo PR.Na doporučení v novinách nikdy nedám. Většinou si v knihkupectví přečtu dvě stránky a ve vší skromnosti poznám,zda knihu číst,či nikoli. V tomto případě jsem ještě netestoval.

1 0
možnosti

Miluji tyhle kritiky, kteří jdou takříkajíc proti celému světu. Když to trochu přeženu a převedu do jiné oblasti umění, mohl titulek znít třeba Coppolův Kmotr jsou tři hodiny zklamání. Jinými slovy - četl jsem a ta kniha je opravdu vynikající. Otázkou zůstává, jestli nemá frustrace autorky třeba jiné, čístě osobní důvody.

1 0
možnosti

...přijde mi často u kritiků, ať už je to u filmových nebo literárních,že často kritizují něco co se jim vlastně nelíbí už žánrově...jako když kritik,milovník romantických filmů dělá recenzi a kritiku na sci-fi (které není jeho šálek kávy)...

0 0
možnosti