Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

RECENZE: Filmové novinky zabíjejí čas a předvánoční kina nemají hit

Nežli utrácet předvánoční čas a peníze za průměrné polotovary, vyplatí se počkat na Boží hod, kdy do kin vstoupí pořádný velkofilm Austrálie. Nynější novinky stojí sotva za vstupné odpovídající jejich procentnímu hodnocení, tedy kolem padesátikoruny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Duck Egg

Spáčilová, Spáčilová...

...když něco strháte, tak na to jdu a většinou se dobře bavím. Několikrát jsme naopak sdal na vaše chvalozpěvy a uhryzal si nudou palec... Jste tedy mým velmi přesným indikátorem na co jíta na co nikoli, za což vám děkuji. Jen prosím nezačněte přemýšlet a dělat odpovídající recenze, to by mě vážně mrzelo, přijít o tak jednoznačné vodítko... ;-D  

0/0
16.12.2008 17:09

ian69

Re: Spáčilová, Spáčilová...

2Duck Egg: sebekriticky napsat, že jste tupec, který konzunuje brak, můžete i jinak, než že do toho zatáhnete fundovanou kritičku.

0/0
16.12.2008 17:20

Duck Egg

Re: Spáčilová, Spáčilová...

Ááá, první člen armády inteligentů s vysokou mírou vkusu je zde! Příteli veskrze jistě inteligentí natolik, že jste pro běžný žiovot jen těžko použitelný: Já netoužím pokaždé po hlubokém uměleckém prožitku. Někdy mám chuť se prostě jen pobavit, třeba spektakulárními akčními scénami nebo filmovými triky. Myslíte, že jsem litoval 150 Kč za vstupné na film Vetřelci vs. Predátor? Nelitoval! Bylo to fajn, pobavil jsem se a šel jsem domů, paní Spáčilová se ale ze mě v takovýchto případech snaží udělat hlupáka, co snad ani nemá právo žít... Nikoli příteli, nikoli paní Spáčilová, na světě mají své místo filmy mnoha žánrů a jen proto, že se kritičce nelíbí, jak se tváří Nicolas Cage, nebo proto, že jsou ve filmu běžné zápletky, ještě neznamená, že se u něj statisíce lidí nepobaví. A mně to prostě zatím vychází tak, že co pí. Spáčilová kritizuje, se mi líbí a co vynáší do nebes mě často nudí. Tož asi tak vy mí (většinou pokrytečtí a zamindrákovaní) intelektuálové :-))

0/0
16.12.2008 17:59

daveu

Go Mirka Go

Mirka Spacilova to zase poresila... R^

0/0
16.12.2008 16:31

kaapaa

Jojo

Jak tak čtu názory pode mnou, nezbývá, než souhlasit s Miruškou a spol. Je mi naprostou záhadou, jak si paní Spáčilová mohla vymoci takové suverénní postavení na poli filmových kritiků. Jsem pravidelným čtenářem jejich sloupků a občas nevěřím svým očím, jak film ohodnotí. Tam, kde se ostatní předhánějí v superlativech a různých nominacích, paní Spáčilová vždy  jak se říká "uplivne jedovou slinu". Připomíná mi v tomto našeho "pana" prezidenta. Mrkněte schválně, jak moc se liší její kritiky s recenzemi v Cinemě či Premiere. O čsfd či imdb, jenž vyjadřují názory fanoušků či filmových nadšenců, snad ani mluvit nemusim...

0/0
16.12.2008 14:21

praptak

Re: Jojo

Tak Vy s Miruškou souhlasíte, to není špatné, jako jedna z mála má sílu zkritizovat filmy a ne je vzývat slepě jako pána boha. Již delší dobu také nevím, na co bych do kina zašel a stálo to za to.8-o

0/0
16.12.2008 16:29

Lewis

Miruška

Když už ji tady všichni probírají...jak bych jí shrnul. Jak říkají známí z projekcí, po první půlce filmu odejde, načež v kritice/recenzi rozebere druhou půlku, jak za nic nestála...:-)

Druhý zářný příklad - první díl Pána prstenů - Miruška si troufla kritiku napsat dříve než většina ostatních autorů, poměrně toto dílo zdupala, přece jen, je to holywoodský mainstream; nicméně jakmile měl Pán prstenů obrovský ohlas, dvojku a trojku (v podstatě stejnou) už vychválila do nebes...:-)

0/0
16.12.2008 13:57

majkicz

Re: Miruška

Ale ona opravdu jednicka je nejslabsi nebo takrka srovnatelna s dvojkou a kvalita ma vzestupnou tendenci, kde treti dil je takrka dokonaly fantaskni opus :). A teda nerekl bych, ze pani Mirka odchazi v polovine projekci, prakticky jsem to u ni zatim nezazil ani jednou :-)

0/0
16.12.2008 16:12

duciuc

Dokaz to

Musim s autorem souhlasit.

Film se tvari jako tanecni film a necekal jsem od nej zadne zazraky. Dej je v podsatde souborem klise kdy jedno navazuje na druhe. Co jsem ale cekal byl tanec. Toho si ve filmu moc neuzijete.

Kdyz uz to ve filmu vypada ze si konecne uzijem trochu tance, tak je strih a kamer atk nemozna ze neni vidt skoro nic. Kameraman se pokusel o nejoriginalnejsi uhel pohledu a strihac si nejspise myslel ze kdyz tanec rozdrobi do co nejvedsiho poctu strihu z ruznych pohledu tak to bude AKCNI.

Dal bych asi tak 1 hvezdicku z 5, a to jen diky hlavni predstavitalce ;-D

0/0
16.12.2008 13:44

tocík

Recenzistka Mirka

Ne, že bych nesouhlasil s tím,že to co je nyní v kinech je nějak úžasné,ale kdyby byl v kinech nějaký nový český film, to by zcela jistě paní Spáčilová jak je její "novinářské klišé" byla blahem bezsebe vč. "pěti hvězdiček" pro  tento  film.

Klišé, paní Spáčilová. Slovo, které máte přece tak ráda, hlavně ve spojitosti se zahraničními resp. americkými filmy. Ať jsou dobré nebo špatné. Vše do jednoho pytle.

Ať žije oblíbené slovo většiny filmových kritiků - KLIŠÉ !!!!

Pěkné Vánoce všem!!!!

0/0
16.12.2008 13:42

rh2

To jsem si zase naběhl

Příště musím začít číst nejprve jméno "autora" a pak se rozmyslet jestli budu číst dál. Naivně jsem čekal se dozvím obsah filmů. Místo toho čtu osobní samomasturbaci (přeto musím uznat, že i když píše o h.... a na h...., psát česky oproti jiným umí). Raději si jdu počíst na ČSFD.

0/0
16.12.2008 6:29

ian69

Re: To jsem si zase naběhl

Mohl bys říct, proč máš potřebu psát pod články o filmu, když tě nezajímá názor člověka, který se na rozdíl od tebe o filmy zajímá a rozumí jim?

0/0
16.12.2008 7:22

Katka.Boskova

Re: To jsem si zase naběhl

rozumí????Děláš si srandu? Zajímavostí je, že skoro všechny filmy ze zahraniční produkce "ohodnotí" maximálně 50%, kdežto české filmy jsou nad "pade". Vážně mi chcete tvrdit, že filmům rozumí a je "objektivní"??

0/0
16.12.2008 8:41

HonyaDj

Re: To jsem si zase naběhl

Recenze vyjadřuje SUBJEKTIVNÍ názor recenzenta. Čemu nerozumíte?

0/0
16.12.2008 10:19

celoush

Re: To jsem si zase naběhl

Ale vždyť to není pravda. Stačí se podívat, jak špatně dopadly některé české filmy.

0/0
16.12.2008 12:53

tocík

Re: To jsem si zase naběhl

Z čeho je úsudek, že tomu paní Spáčilová rozumí? Rád bych seriozní odpověď.Díky

0/0
16.12.2008 13:59

maagoor22

Re: To jsem si zase naběhl

to je vůůůůl

0/0
16.12.2008 15:04

rh2

Už jsem to tady psal, napíšu to pro tebe znovu

"Účelem a smyslem kritiky je analyzovat, rozlišovat, hodnotit a výsledné posudky čili kritiky nebo recenze publikovat, nejčastěji v časopise. Ideálem je kritika nestranná, věcná, jak to klasicky vyjadřuje požadavek, aby kritik posuzoval vycházeje „z věci samé“ (kata to auto, Aristotelés). To vyžaduje, aby se kritik s kritizovanou věcí do hloubky seznámil, aby ji dokázal porovnat s jinými a dokázal přiměřeně rozlišit její dobré a špatné, slabé a silné stránky." (viz Wikipedie)

Potřebu psát mám mám proto, že doufám, že si to autorka přečte. Z čeho usuzuješ, že rozumí filmům? Definuj svůj termín rozumět filmům? A ještě jednou pro tebe (třeba to tentokrát pochopíš) tyhle články čtu, protože mám filmy rád a chci se dozvědět o čem jsou (fakta), pokud bych chtěl číst něčí osobní názory, jdu na blog. Chápeš? Asi furt ne co, pak už ti není pomoci.

0/0
23.12.2008 10:54

Tazik08

Re: To jsem si zase naběhl

tak takhle hloupej příspěvek jsen snad ještě nečet (až na blitky kočka). To, co se zde píše v článku je kritika filmu, to co očekáváš ty tupče je děj filmu. Ten se nepíše v kritice, aby ti případně film nezkazil, ale v recenzi (ačkoli tam by měl být také jen velmi jemně nastíněn) a nejlépe se nepíše nikde. Tupci (vesměs náctiletí) kteří ti na čsfd napíšou závěrečnou scénu a myslí si, jak se ve filmech vyznají, jsou důvod, proč jsem čsfd dal do ignorovaných stránek. A ještě něco, málokdo se dnes postaví mainstreemu tak, jak to dělá paní spáčilová, díky jí za to. Ostatní recenze (viz čsfd a jejich falešný procenta) si za recenze nechávájí připlout kapříky ;-O

0/0
16.12.2008 12:55

rh2

Re: To jsem si zase naběhl

Pročetl jsem si tvoje různé příspěvky k diskuzím na iDnes. Ty musíš mít pokročilý komplex, který asi mimo jiné uvolňuješ do anonymních diskuzí. Měl by ses nad sebou zamyslet a promluvit s psychiatrem, tvůj komplex může snadno přejít v praktický čin. To se v reálu přetvařuješ nebo se tak chováš taky? S tak sprostym čunětem se nikdo nemůže mít rád (...snad jen za peníze).

0/0
23.12.2008 14:28

hustotles

Re: To jsem si zase naběhl

nikoho nehájím (autorku), ale nechápu proč by jsi se tu měl dovídat obsah.......... ten si můžeš přečíst jinde

a ano - jde pouze o názor člověka, tedy subjektivní názor který se nemusí každému líbit

0/0
16.12.2008 14:23

VYMÍTAČ BOLŠEVIKŮ

slovní průjem má hlavně autorka (již tradičně)

třeba Labyrint lží je dooost povedený film a mezi námi: cesta do kina bývá většinou zklamáním, bez ohledu na roční dobu. Kvalitu lze nalézt hlavně na projekcích nezávislé tvorby, ne v komerčním braku pro tupé stádo... Rv

0/0
16.12.2008 4:39

TarasBulba

Re: slovní průjem má hlavně autorka (již tradičně)

Á další Šalamoun, který ví co je to filmová kvalita.

0/0
16.12.2008 6:07

nowos

Re: slovní průjem má hlavně autorka (již tradičně)

ty to do toho musíš dělat, když filmy Ridleyho Scotta jasou pro tebe projekce nezávislé tvorby, možná proto, že tam hraje DiCaprio a Crowe. Tvůj příspěvek zní jak z Pionýrský vlašťovky. Festival přátel Sovětkého svazu a jejich socialistické tvorby. Vymítači BOLŠEVIKŮ. (Y)

0/0
16.12.2008 9:03Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.