Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ředitel karlínského divadla byl odvolán

Dlouholetý ředitel pražského Hudebního divadla v Karlíně Ladislav Županič byl odvolán. "Je to pravda, dozvěděl jsem se to v pondělí," potvrdil. "Pražský radní pro kulturu a bývalý primátor Igor Němec si mě pozval, abychom něco projednali. Pak přede mne položil dva papíry a řekl: Vyber si - odchod, nebo odvolání," popisuje Županič schůzku na pražském magistrátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivan z Pardubic

dotaz
Fakt by me zajimalo, kolik muze mit ten Karlin zamestnancu. Ja myslim, ze strasne moc. Jinak si neumim vysvetlit tolik prispevku v teto diskusi. Igore vydrz!!!!!!!!
0/0
7.2.2003 7:37

pavla

Nemec je neschopny
Za nejvetsi chybu a neschpnost radniho Nemce povazuji to, ze Zupanice neodvolal uz davno. Zeby se konecne probudil?
0/0
7.2.2003 1:41

daniela

Karlin a povodne
Napadlo Vas nekoho proc Karlinske divadlo, ktere bylo vyplavene, nehovori o tom, ze dostane penize za pojistku? Zeby nebylo pojistene? Kdo za to asi zodpovidal?
0/0
7.2.2003 1:37

tonys

Re: Karlin a povodne
Ze by vlastník budovy (respektive správce) ? A tím je kdo? Odpovězte si sám.
0/0
10.2.2003 1:33

BP

Re: Karlin a povodne
Správný dotaz. Jistě to bude správce budovy, že? Lámu si hlavu, kdo by to jen mohl být… Jestli náhodou tu budovu nespravuje město, co myslíte? Bohužel, nepojištěnost budov ve státním a obecním majetku je zcela běžná. Přece nebudou utrácet za pojištění, ono se to ze státního zaplatí, že? Korunu tomu nasadil jistý nejmenovaný místopředseda statistického úřadu, když pár dní po povodních prohlásil, že pojištěni nebyli, protože nejlepší pojišťovna je stát. Jako občan a daňový poplatník mu ze srdce děkuji. Jestli nevíte proč, zajeďte se podívat na Invalidovnu na trosky bývalého statistického úřadu. Bohatá měla být spolu s Houfkem, Němcem a dalšími odvolána už po povodních. Jí nakonec zlomila vaz blbá náhoda, která se nedala pominout a než aby se do toho začalo šťourat víc, tak ji hodili přes palubu. Ti ostatní zůstávají ve svých funkcích dál.
0/0
12.2.2003 12:21

tonys

Re: Re: Karlin a povodne
Ono to tak trochu souvisí s politickou kulturou této země. Igor Němec měl být už dávno zbaven své funkce (že už jich vystřídal), neboť prokázal jen do očí bijící neschopnost a Praha na něj bude vzpomínat ještě řadu let. Za co jiného by měl (bývalý) primátor odstoupit než za veřejné lhaní v krizové situaci? Trochu mi to připomíná Černobyl. To, že neprokázal ani malinký náznak zdravého úsudku, je už věc jiná, podobně degradující. A odpovědnost vůči voličům?
0/0
12.2.2003 20:07

rob

0/0
7.2.2003 1:32

rob

Premyslejte
A jestlipak vite, ze normalni tantiemy na muzikalu se pohybuji mezi 10 - 12%. Pan Zupanic platil 24%. Proc kupoval prava draze v zahranici a ne v Dilii v Cesku. Chytremu napovez hloupeho trkni.
0/0
7.2.2003 1:31

tonys

Re: Premyslejte
Tedy napovídám: Protože nebyla jejich vlastníkem.
0/0
10.2.2003 1:37

Máňa

Žup
Ekonomika vládne i kultuře, bohužel
0/0
5.2.2003 9:24

Máňa

Žup
Ekonomika vládne i kultuře, bohužel
0/0
5.2.2003 9:24

tonys

Jak dlouho budeš ještě využívat naší trpělivosti?
Je vidět, že v dnešní době se za chyby platit nemusí. Spíš naopak. S drzostí nejdál dojdeš. Radní pro kulturu RNDr. Igor Němec v posledních dnech dokazuje, v jakém úpadku se naše společnost nalézá. Tak náhlé odvolání Mgr. Ladislava Župaňiče z postu ředitele HDK, vyvolává diskusi o kompetentnosti radního Němce k působení v tak významném úřadu. Za každým člověkem stojí jeho vykonaná práce. Za panem radním zůstává pouze srpnové šíření poplašné zprávy, ne-li lži, které Prahu stálo obrovské finanční částky. V civilizovaných zemích s určitým stupněm politické kultury a odpovědnosti, by bylo jeho další působení na magistrátu vyloučeno. Není pravidlem, že divadlo musí řídit herec, ale měl by to být někdo, kdo má k divadlu aspoň nějaký vztah a odpovídající vzdělání. Županič byl odvolán ze dne na den. Co provedl tak hrozného, že musela být nad divadlem vyhlášena „nucená správa“ ve formě Egona Kulhánka? V tom nemá ani pan radní vysloveně jasno. Důvody stále mění a zamlžuje. Do dnešního dne nepřišel s žádnými ekonomickými závěry, které by ve formě čísel, ukazovaly na špatné hospodaření. Údaje, které se objevily v tisku, nejsou doloženy konkrétními šetřeními. Na tiskové konferenci, které se oba aktéři zúčastnili, uvedl radní Němec, že hlavním odborníkem, se kterým konzultoval výběr Kulhánka, byla herečka Yvetta Blanarovičová. Když byly důvody k odvolání v zásadě ekonomické, proč se pan radní nezaštítil nějakým ekonomem? Říká se, že někdy je lépe držet ústa zavřená, než aby si potom člověk uřízl z ostudy kabát.
             Není to dosti znepokojující zprávou pro ředitele ostatních divadel? Tento nebezpečný precedens, že budou z hodiny na hodinu odvoláni,   se totiž může přihodit každému z nich. Dočkáme se v budoucnu toho, že do „týmu snů“ Igora Němce zavítá např. Daniel Hůlka, jako poradce pro Státní operu, nebo třeba bavič Petr Novotný, jako odborník pro činohru? Samotný Egon Kulhánek opravdu nepředstavuje ideál schopného ekonoma. K ředitelování přišel jako slepý k houslím. Nepředložil žádnou koncepci  řízení divadla (tu má předložit do dubna), nemá patřičné vzdělání (magistrát mu třeba udělí podmínku dostudovat) a jeho provázanost s některými komerčními produkcemi je více než patrná. To je radním nejspíše jedno.  
Ladislav Županič pro Karlínské divadlo žil a obětoval mu část svého života. HDK bylo divadlem, které hrálo klasický muzikál. Muzikál, který bavil diváka a přinášel mu umělecký zážitek. Osud, který mu přichystala omezenost a vyslovená hloupost Igora Němce, se dá přirovnat k upadajícímu stavu naší společnosti. Na pomyslném žebříčku hodnot se dnes snoubí omezenost s drzostí, arogance s hloupostí a hamižnost s diletantstvím.   Tolik slibovaná odpovědnost jako by vymizela. Je jen na nás abychom se pokusili tento stav změnit. V momentě, kdy tlak veřejnosti nabude takové síly, že donutí podobné amatéry odstoupit, si pak naše politická reprezentace uvědomí, že nejde donekonečna dělat z lidí hlupáky a do očí se jim přitom vysmívat.
Antonín Suchánek, Studentská 800/15, České Budějovice, 370 05
0/0
3.2.2003 17:55

chueca

jo jeste neco :-)))
co tak defenestraci:-))))))
0/0
3.2.2003 13:35

chueca

Igor Nemec-pamattuji na jeho povodnove ujistovani
Pamatujete si, kde někteří z nás jezdili metrem i během povodní? Ja do něj vlezl až po důrazném  prohlášení pana Igora Němce, že vše je v pořádku a že metro je bezpečné místi.
Za párr chvil bylo metro  zalité.
Nemám důvěru v tohoto chlapika  a divim se, co ještě dělá na magistrátu.
Jo ja už pomalu ztrácim svoji hrdost na to, že jsem čech.
Je to vše kocourkov
0/0
3.2.2003 13:32

Miloslav

Dříve rozhodoval sekretariat-dnes Magor.
Jak může o panu řediteli rozhodovat jeden člen pochybného významu,který snad ani neví kde karlínské divadlo je.Dříve tak rozhodovali komunisté ale až po projednání na sekretariátu-dnes stačí jeden MAGORa je to. Magore-byl jsi už alespoň jednou v divadle?My Tě známe i s Tvými podvody na Praze 7. Pozdrav slušné lidi a odejdi než si Tě budeme muset vyhledat a trochu Ti domluvit. 
 
0/0
2.2.2003 20:45

Rostislav Jasný, Brno

To je dost
Chápu, že se všichni pozastavují především nad způsobem odvolání. Ale zkuste se na to podívat i z jiné stránky: Pan Županič byl jistě tím, kdo hodně rozhodoval o dramaturgii tohoto kamenného divadla, které se snažilo dělat muzikál. Je až s podivem, jakým způsobem si dával role, většinou hlavní (Klec bláznů, My Fair Lady, naposledy Chicago). Tento skromný člověk se dokonce sám navrhl na cenu Thálie. U "Klece bláznů" mu to vyšlo, teď se navrhl ještě za Chicago. Uvidíme, jak zapůsobí na porotu svých přátel a známých novinářů a znalců tohoto žánru. Se souborem zpívajících herců, často obsazených díky sponzorskému daru jejich příbuzných (viz Kateřina Brožová!!!), nikdy nebude muzikál v tomto starostrukturovém divadle takový, jaký by měl být. Já osobně se těším, co nového změny ve vedení přinesou.
0/0
1.2.2003 15:31

jouda

Re: To je dost
Podle toho, co píšeš, stěží poznáš rozdíl mezi muzikálem a operetou. Mlžíš a snažíš se odvést pozornost od toho, co je podstatné - neurvalé jednání magistrátního úředníka. Županič se ti nemusí líbit jako herec ani jako ředitel. Lze diskutovat o čemkoli, včetně umělecké úrovně, kterou divadlo pod jeho vedením mělo. Ale stěží lze diskutovat o tom, jak jedná radní Němec.
0/0
1.2.2003 18:31

tonys

Re: To je dost
Ona je tak trochu otázka, co si představujete pod pojmem muzikál. Dnes už jde o umělecký žánr a podle toho by mělo vypadat jeho obsazení i provedení. Dnes se stává velikým fenoménem a spousta lidí si myslí, že když napíší nebo produkují "muzikál" i na nevhodné téma, bude se jednat o zroj jejich osobních financí. Nechte prosím na herecké asociaci, komu udělí cenu Thálie a nepleťte se do její práce."Zpívající herci", napsal jste. Víte, muzikál není jenom o zpěvu. Kdybyste do něho obsadil celou špičku české popové produkce, nesetkáte se zvýšením umělecké úrovně, spíše naopak.  V muzikálu musí být i projev herectví, tance atd.  Nesmí se stát jen přehlídkou plastických operací, za jejíž vstupenku zaplatíte tisíc korun. O osobě Egona Kulhánka, který má podmínku dostudovat VŠ, a radního RNDr. Igora Němce, se raději vyjadřovat nebudu, neboť by to bylo na delší formu diskuze a asi bych se neubránil ostřejší argumentaci.   
0/0
3.2.2003 14:50

divačka HDK z Vodňan

Bohužel s většinou nazorů zde napsaných musím souhlasit. Připadá mi v dnešní době více než podivné, že je ředitel odvolán před ukončením sezony ze dne na den a dosazen "nekým-lepším" bez konkurzního řízení, kterému by se magistrát jinak asi nevyhnul. Udávají ekonomické důvody a tak by mě velmi zajímalo jak si to oni i pan Kulhánek představují dál... Zřejme jsme začali ekonomicky šetřit nákupem nového mobilního telefonu, křesílkem do kanceláře, nového počítače a že by ani služební auto nebylo k zahození.... ASI TAK... Mj. pravdou i nadále zůstavá fakt, že HDK mělo jako jediné v repertoáru klasické muzikály a operety. Těm je zřejmě odzvoněno. A že bylo úspěšné po celé ČR i mimo republiku je doufám známo (např. Japonsko). Jako každé jiné divadlo musí být i nadále dotováno, pokud z něj "někdo" neudělá nejaký jiný FAKT PRÍÍÍÍMA PODNIK... A co na to p.Bém, že mlčí????? Taky odpověď.
0/0
31.1.2003 23:24

Mirek

marnost
marnost, marnost, státní správa, političtí reprezentanti si vždy udělají co se jim zlíbí a spoléhají, že jim všechno projde a zatím to tak bohužel je! Stačí se jen zamaskovat za nějakou momentálně populární osobnost jako byl pan Bém a jede se dál....nebo to snad teď bude jinak pane Béme? Kéž by.....
0/0
31.1.2003 6:20

Petr

koukam jako blazen
Je naprosto neuvěřitelné, že taková kreatura a průserář jako je Igor Němec může vůbec někoho v téhle republice odvolávat, natož pak pana Županiče, který divadlo vede dlouhou dobu a nikdy nemělo takovou úroveň, jako za jeho vedení. Voní to tady po banánech...
0/0
30.1.2003 17:25

mirek

Re: koukam jako blazen
není tenhle igor němec tim igorem nemcem,který si po převratu nechal na sebe zaregistrovat desítky světových značek(toyota,rolls-royce,adidas,ford,puma aj.),aby se napakoval na odprodeji těchto ochranných značek těmto světvým firmám?
0/0
3.2.2003 18:55

jircu

Nemec by měl odvolat sebe
Pokud si vzpomínám, tak Igor Němec musel odejít z vlády kvuli finančním průšvihům, jako promátor se podepsal pod výší škod v Praze. Jestli chce odvolat všechny, kteří ho za jeho »schopnosti kritizovali«, tak ať odvolá hlavně sám sebe. Uleví se všem! Do Karlína se chodilo v minulých letech na kvalitu. A to snad Županičovi nikdo nemůže upřít.
0/0
30.1.2003 12:37

Martin

Můj názor
Způsob jaký byl p. Županič odvolán dokladuje, že se v naší společnosti  za uplynulých 60 let vůbec nic nezměnilo. Pořád nám vládnou lidé, který jde jen o vlastní prospěch a prospěch svých kamarádů. Netvrdím že na současném stavu divadla není nic kritizovatelného, daly by se najít nedostatky v umělecké urovni některých představení, to ale naši páni radní těžko posoudí. Rozhodně je ale nesmysl tvrdit že ztráta necelé 2 miliony ročně je příliš. Kulturu je přece nutno dotovat. ¨Mimochodem  kolik nás měsíčně stojí páni radní , včetně služebních aut, mobilů, bytů......? Bohužel koho jsme  si zvolili toho máme. ( A hlavně že tam nejsou komunisti co? dříve se říkalo hlavně že je mír :o)  )
 
0/0
29.1.2003 19:16

BP

Iggy dělá čistky a buduje své popovodňové panství
Jak může ignorat typu pana Němce zastávat místo radního pro kulturu? Odstranit pana Županiče bylo pro Němce nezbytné, protože se nedá počítat s tím, že by se nepostavil proti tomu, co s HDK zřejmě zamýšlí. O tom se sice lze zatím jen dohadovat, ale jak známo, již krátce po povodních se magistrát zabýval otázkou dalšího využití prostor HDK. Jak bylo uvedeno v záznamu z jednoho jednání – především s ohledem na možnosti kulturního využití. Co se tam dělalo do té doby, když ne kultura? Kdo má zájem zlikvidovat divadlo a udělat si místo něj nějaký soukromý cirkus? To je těch bordelů, heren, „černých divadel“, „muzeí“ voskových trpaslíků a podobných zvěrstev v Praze málo? Čeho se asi za pár měsíců dočkáme v Karlíně? Že by třeba scény pro nějaký další „muzikál“?
  Rád bych zde vyjádřil panu Županičovi sympatie a poděkování. Velmi si ho vážím jako člověka, herce i ředitele divadla. Díky němu se divadlo pro jézetdácké zájezdy proměnilo v kvalitní hudební divadlo. Díky němu byla (a zatím ještě je) v Praze alternativa ke komerčním muzikálovým příšernostem, kterými nás zaplavují tzv. „kulturní agentury“. Komupak tyto agentury asi patří? Patřím ke generaci třicátníků, tedy žádný důchodce. V posledních letech v hledišti vídal právě velké množství lidí mé a i ještě mladší generace. Tedy těch, kteří by ještě před nějakými deseti patnácti lety do takového divadla ve své většině nejspíš nešli vůbec, nebo jen zcela výjimečně. Kupodivu je ještě dost lidí, kteří dají přednost kvalitně udělané klasice před hrůzami muzikálů od Svobody, Ledeckého, Michala Davida a jim podobných.   Shodou okolností jsem v to osudné pondělí v HDK byl. Poprvé od povodní, poprvé v Kongresovém centru. Přemýšlel jsem i o tom, jaké to je, když vám voda zničí divadlo a vy se narychlo přestěhujete s tím, co vám zbylo, do ne zrovna ideálních prostor. Je zázrakem, že takové divadlo vůbec funguje a že dokonce funguje dobře. Je ostudou města, že lidé, jako pan Němec, mohou zneužívat katastrofu, na které se sami do značné míry podepsali, ke svým kovbojským rejdům. Za takového radního pro kulturu se stydím. Co na to nový a všemi velebený primátor Bém? Proč už dávno tento „spravedlivý hrdina z Prahy 6“ nevyrazil s Němcem magistrátní dveře? On to asi zase tak velký hrdina nebude.   Já do HDK vedeného Němcovým vrtichvostem nevkročím.
0/0
29.1.2003 14:45

Martin

Karlín
MOžná by bylo fakt dobré celej soubor rozpusttit v téhle patové situaci a spíše se soustředit na rekonstrukci budovy ,která to potřebuje jako sůl a z kterou se i před povodněmi počítalo!!!!ˇVšechno co se zaš´čne v celeém Karlíně dělat je strašně důležité!
0/0
29.1.2003 14:23

Svoboda

NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
Zaujala mě skutečnost, že snad všichni přispěvatelé kritizují „nekompetentního Němce“ a a priori dávají za pravdu Županičovi, že šlo o politické odvolání. Tento aspekt já osobně nedokážu posoudit, proto ho nebudu dále rozvíjet žádným směrem. Ale: cožpak nikomu nepřijde zaznamenáníhodné, že HDK pod vedením pana Županiče vykazovalo jen a jen ztráty?!? A to přitom nenabízí žádný „intelektuálně náročný repertoár“, na který by chodilo pár nadšenců, kteří by provoz divadla neufinancovali. Ba právě naopak – muzikály a operety, jak ostatně poznamenali mnozí přispěvatelé, často hlediště zcela naplní, takže ekonomické problémy divadla jsou o to záhadnější. Nevím proč se v naší zemi pořád řídíme pravidlem, že „nejlepší ředitel nemocnice je lékař“, „nejlepší ředitel divadla je herec“ apod. Přitom kdyby pan Županič řídil třeba Komerční banku, asi by si do ní řada lidí peníze nedala, protože by měla pochybnosti o profesionalitě managementu. Zamysleme se i nad tímto aspektem!
0/0
29.1.2003 13:34

Vojta

Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
Hele Igore, nesnaž se to napravit, prostě jsi ujel, a není to poprvé.
0/0
29.1.2003 13:41

Svoboda

Re: Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
:]
0/0
29.1.2003 13:58

Kestrik

Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
UZ JSI NEKDY ZAZIL, ABY DIVADLO NEBYLO ZTRATOVE ??! Tedy pokud se nejedna o ochotnicky soubor !!!
0/0
29.1.2003 13:57

Maestro

Re: Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
Souhlasím s panem Svobodou. K námitkám o nezbytné ztrátovosti divadel v českých podmínkách jednu poznámku - asi je kus pravdy na tom, že se u nás žádné divadlo bez dotací města, kraje či státu neobejde. (Trefně to vyjádřili pánové Smoljak a Svěrák ve vztahu ke svému Divadlu Járy Cimrmana: mohli by být ziskoví i bez dotace městské části Praha 3, ale to by pak vstupenky musely stát kolem 500 Kč, za což by se určitě dál prodávaly, ale řadu méně majetných lidí - studentů, učitelů apod. - by cena odradila.) Je ale velký rozdíl, jestli mám i díky dotaci kladný hospodářský výsledek, nebo přes veškeré dotace prodělávám! To druhé je evidentně případ pana Županiče, a proto minimálně stojí za to zanalyzovat nějakým odborníkem na finanční řízení, proč je divadlo neustále ve ztrátě. Zda to ten nově jmenovaný člověk dokáže, to opravdu nevím, neb ho neznám, ale odvolání dosavadního ředitele je ve světle hospodaření divadla jen a jen logické.
0/0
29.1.2003 14:20

BP

Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
Položím vám dva dotazy.
  1)       Zdá se vám být v pořádku, že ředitel Županič byl odvolán ze dne na den a nahrazen bez výběrového řízení pochybnou existencí pana Kulhánka? Je to obvyklý způsob výměny ředitele divadla? Byly k takovému náhlému odvolání důvody?   2)       Používat argument ztrátovosti je v tomto případě dvojnásob nefér. Všechna velká divadla jsou u nás finančně dotována.   Podle toho, co je mi známo, byly dotace pro HDK ve srovnání s jinými divadly malé a celkový hospodářský výsledek divadla naopak ve srovnání s jinými velmi slušný. Čísla z poslední „povodňové“ sezóny pak nepovažuji vůbec za relevantní, to je naprosto výjimečná situace. Ptám se tedy, proč nejsou odvoláni a nahrazeni „zdatnými ekonomy“ i ředitelé jiných divadel, kde jsou dotace vyšší, hospodářský výsledek horší a kterých se povodně ani nedotkly?
0/0
29.1.2003 16:14

lenka

Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
Vážený pane Svobodo, nehodlám řešit ekonomické záležitosti tohoto divadla, zejména proto, že bylo postiženo srpnovými událostmi/jaká zvláštní paralela, že?/ Spíš mi připadá, že někdo jiný měl zájem. Budiž,jsem schopná to pochopit, jen Ty Vaše kecy, to je na mě příliš. Netlačte tak moc na pilu. Je to dycinky o majetek a o moc, ale jen si neuvědomuji, že by Županič byl až takový gauner, ale zřejmě to víte lépe, že?
0/0
30.1.2003 2:41

pudlik

Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
lze s tím souhlasit.
Ale z druhé strany by mne zajímalo, kdo je to ten Egon Kulhánek?
Různé magistrátní báje a pověsti spíše hovoří o jakémsi zvláštním typu podnikání , než že se jedná o zdatného ekonoma, jak tvrdí I.N. Tím se ale pana Kulhánka nechci nijak dotknout.
0/0
31.1.2003 7:51

Veronika

Re: NENÍ NA VINĚ SPÍŠ ŽUPANIČ ???
HDK mělo podstatně nižší dotace než Vinohradské divadlo. A to, že je plné hlediště taky asi vědčí o tom, že je Karlínské divadlo a úspěšné, že má skvělé lidi, kteří umí udělat divadlo a rozhodně nesouhlasím s tím, že je to nenáročný repertoár. Stačí shlednout Klec bláznů a tam můžete uznat jak je to náročný kus. Nemůžet e srovnávat divadlo s bankou to je naprosto rozdílný žánr nemyslíte? Myslím si, že Ladislav Županič dělal svou práci dobře. Nemyslím si, že by se nějaké divadlo dostalo do Japonsko 2x za sebou a nesmím oponenout mnoho Thalii.
0/0
13.2.2003 12:12

Petr

nedivte se!
Jako člověk,který je více než patnáct let na vlastní noze,všem kteří zastávají veřejné funkce bych ruku nepodal. Jsou to lidé , kteří nic nedokázali,bojí se odpovědnosti vůči sebe samému, proto se skrývají po všech možných úřadech a institucích a odsávají tak peníze ,které jdou z našeho potu a kapes. Bohužel jsou voleni a mají pravomoce. Odvolávat ředitele úspěšného divadla z důvodů ekonomických vyvolává úsměv, protože opravdová kultura nevydělává nikde na světě. Moji teorii nakonec potvrzuje obdobné případy jako ČT 1, ČD apod.
0/0
29.1.2003 13:04

Stewe

Re: nedivte se!
V soucasne dobe ziji patym rokem v USA a muzu vam rici ,ze tady si kultura na sebe vydela.A myslim ,ze je stejne kvalitni jako v Ceske Republice.Problem je myslim v tom ze lide v Cechach(myslim tim divadla )jsou zvikli,ze to za ne nekdo zaplati.Tady kdyz neco nebude 15 let vydelavat tak to zbankrotuje.Ekonomicka otazka cele veci nemuze byt odsunuta na okraj.To je muj osobni nazor.Jestlize se panu Zupanicovi nepodarilo za jeho Karlinske vlady privest divadlo alespon na trochu hospodarsky unosnou hladinu ,pak je myslim na rade nekdo dalsi .Casu na to mel dost.Tim ovsem nechci rici ,ze schvaluji zpusob jeho odvolani.Ale na druhou stranu pan Nemec udelal to same jako delal pan Zupanic v HDK.Tolik zamestnanych kamaradu na hostovani je az neskutecne.I kdyz zcela pochopitelne.Kdyz by je pan Zupanic zamestnal na stalo pobiraji mesicni vyplatu okolo 15000kc.Zatim co na hostovani jsou placeni za predstaveni.Atyto castky jsou okolo 5000kc .Takze tyto veci se zakonite musi projevit na hospodarskem vysledku HDK.Vynasobte si totiz 5000 napriklad 15-ti a prijdete na castku ktera je pomerne vysoka.A za to pan Zupanic dostane neaky dabink,nebo malou rolicku ve filmu .Opet za nekolik tisic kc.Tim chci jenom rici ze co udelal pan Nemec je to same, jako delal pan Zupanic poslednich par let.Je to vse pouze obchod neco das a za to ocekavas ,ze neco dostanes.
0/0
3.2.2003 4:19

pes Novák

Moji pražané mi rozumějí?
Vidím, že v Praze se "volí srdcem" (=podle stranické příslušnosti) a ne hlavou! Jinak by pan Němec mohl být svém srpnovém výkonu  ve službách magistrátu maximálně jako zaměstnanec Technické správy komunikací (za mého mládí jsme jim říkali ho..ometaři).
0/0
29.1.2003 12:46

Kestrik

Igor Nemec II
Divadla a kultura nikdy nebyla a nebudou financne nezavisla a vydelecna. po povodni,kdyz se na vas (t.j. radnici hl.m.Prahy) obratil reditel divadla Karlin s prosbou o pomoc, jste mu vyjednali pronajem v KCP. Drahy,ale aspon neco. Proste,bud divadlo zavrete,nebo do pronajmu. Slibili jste jim financni podporu, protoze vami dotovane KCP potrebuje penize a nyni,kdyz prisla od reditele divadla zadost o finance jsi spolu s radou sahl na same dno cti. Porusil jsi slib a za to se plati. Igorku,vzpominas ?? KCP preci taky bylo a je zadluzene a tolik penizku se tam utopilo. Kulturni prinos mestu ? Zadny. Majitel ? Soukroma osoba. Kdo to zaplatil ? Danovi poplatnici (mesto z grantu). Vzpominas ? Dostal jsi preci tenkrat odmenu za uspesny obchod. Vzpominas Igore ? A ted,kdyz potrebuje divadlo,protoze ti Zupanic nejde na ruku a chce divadlo zachovat,tak ho odvolavas a misto nej dosazujes bez vyberoveho rizeni sveho "kamarada" zkrachovalce. Myslis,ze si to budes pamatovat ? A co budova divadla ? Proc jsi zvedl ruku pro zruseni vyberoveho rizeni na firmu pro obnovu divadla ? Proc jsi zvedl ruku pro zahajeni rizeni o vyuziti kulturnich prostor divadla ? O nich (uz) bez nich ! --------------------- Pokorny Antonin,Baranova 17,Praha3-Zizkov
0/0
29.1.2003 12:46

Kestrik

Igor Nemec
Igore, Bohnice volaji...... Igorku,vzpominas na lonskou volbu primatora ? Jiste jsi slozil i primatorsky slib. Nosil jsi na krku retez a prevzal jsi s primatorskymi vyhodami a platem i zodpovednost. Vzpominas ? Kdybych se tvymi zmatecnymi radami ridil,byl bych pravdepodobne na onom svete. Kdybys nebyl blbej,byval bys aspon drzel kusnu a nepletl se odbornikum a zachranarum pod nohy. Kdybys byl muz na svem miste neplacal bys nesmysly a spousta lidi by byla mozna o neco mene chudsi a skody na majetku by nedosahly takove urovne. Mozna i to divadlo, o jehoz osudu jsi spolu s radou minuly tyden rozhodoval by na tom bylo lepe a p.Suchy by treba zachranil aspon ten klavir. Mozna. Tvuj pravnik by urcite zadne "mozna a treba" neznal. Igorku, az zase budes o necem rozhodovat,preji ti,aby to nebylo rozhodovani o nicem vetsim nez jaky kyblicek si mas na piskoviste vzit. Jestli maly modry,nebo velky cerveny,ktery ti bude ladit s plastenkou. Igorku, MILUJI TE !!!
0/0
29.1.2003 12:35

Ukrutne nas..nej ctenar

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
29.1.2003 12:25

Evča

Nezaslouží si to...
Toto si pan Županič nezaslouží. Nikdy nebylo Karlínské divadlo tak úspěšné, jako za jeho vedení. Bylo to jedno z prvních divadel, díky svému repertoáru, kde bylo hlediště zaplněno. Je škoda, že je na kulturu v dnešní době je dost zapomínáno. A lidé, kteří se snaží, tak většinou špatně dopadnou - pan Županič není první případ. Eva Nováková Ve Střešovičkách 55 169 00 Praha 9
0/0
29.1.2003 11:53

Barbora

Re: Nezaslouží si to...
Prostě páni Němcové jsou zas ONI !! pamatujete? tak jsme nazývali lidi určitého ražení. Jsou tu a budou škodit zase. vlastně už dlouho škodí. Co s tím?
Defenestrace !
0/0
29.1.2003 11:58

Jana

Re: Nezaslouží si to...
To je pravda, neznám nikoho z výše jmenovaných účastníků, ale je určitě fakt, že představení, uváděná v divadle Karlín byla a jsou velice úspěšná, je obrovský problém sehnat lístky, protože o hodně her má zájem i spousta lidí mimo Prahu a dokonce i mimo ČR. Také skutečnost, že mnoho her a v nich účinkujících herců je nominováno na nejrůznější ocenění,  jistě o něčem svědčí.  Ať je pan Županič jaký je, myslím, že alespoň z pohledu diváka je ředitelm více než úspěšným...... a že kultura nikde ve světě není výdělečným podnikem je prostě  fakt, jak už tady mnozí zmiňovali...... asi máme u nás jiná měřítka-bohužel.....
0/0
29.1.2003 13:39

Petr, Zlín

Re: Re: Nezaslouží si to...
Argument, že divadlo je vyprodané a nelze sehnat lístky vypovídá o tom, že pan Županič byl dobrý umělecký šéf, ale špatný ekonomický šéf (lidé by asi zaplatili i vyšší vstupné). Problém s dostupností pro běžného člověka je nutné řešit jinak než dotováním vstupného pro snobskou část publika a cizince, kteří toto vstupné považují za směšně nízké (a nebo je kupují u překupníků, kteří na nich vydělávají)
0/0
29.1.2003 14:06

kodl

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
29.1.2003 11:39

Kristina

Ach jo....
Tak a teď jsme si tady tak hezky vylili ty naše názory a co s tím, dá se nějak situace zvrátit ? JFL - jednou by to mělo přijít.....ale kdy ?
0/0
29.1.2003 11:26

zamestnanec

Re: Ach jo....
A vůbec nejlepší je na tom skutečnost, že to nenapadlo Igora, ale jednoho starýho bolševika P.N. (t.č. režiséra), kterého v roce 92 z karlína vyhodili pro neschopnost a teď ho dosazují do stejné funkce "uměleckého šéfa", ať žije demokracie!
0/0
29.1.2003 11:39

Honza

Kdo chce psa bít
... hůl někde vyhrabe.
Neznám pana Županiče ani pana Němce. Ale pakliže odvolání přesně nedefinuje pochybení a nedefinuje co přesně bylo špatně, je jen NÁSTROJEM a ALIBISMEM ze strany výše postaveného...
A je těžké se tomu postavit.
 
0/0
29.1.2003 11:18

prase

Igor Nemec odbornik na cokoliv
Vidim ze se z pana Nemce stal tentokrat odbornik na kulturu.    Po ochranych znamkach a hydrologii je to krok zvlastnim smerem.  Ale alespon nemuze napachat tolik skody jako obvykle.    Jenom doufam ze ochrannou znamku ¨Karlinske divadlo"  uz ma ve vlastnictvi nekdo jiny a Igor se bude muset spokojit se svym sicim strojem Toyota.
0/0
29.1.2003 11:17Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.