Underworld (Colours of Ostrava, 17. července 2016) | foto: ČTK

GLOSA: Nedělnímu závěru Colours vládli Britové v čele s Underworld

  • 8
Legenda taneční hudby Underworld se postarala o důstojné a publikem skvěle přijaté finále celých letošních Colours of Ostrava. Nedělní program obsahoval velice rozmanitou nabídku a to nejlepší dorazilo do Dolních Vítkovic z Velké Británie.

Doslova z jiného světa byla hudba uskupení, které si říká 2Cellos. Chorvaté skutečně ovládli prostor pod největším pódiem jen se dvěma violoncelly a jednou bicí soupravou. Dvojice předvedla především coververze světových rockových hitů a znělo to po čertech dobře.

Na fúzi dvou světů sázela i skupina Songhoy Blues z Mali. Čtveřice, v podstatě klasická rokenrolová kapela, do svého soundu přirozeně zapojila africké vlivy. Obrovský potenciál, který v sobě nesou exotické nápěvy poháněné hendrixovskou energií, zabíjela jistá zvuková rozháranost kapely.

Známkujte Colours of Ostrava

Hudební přehlídku můžete hodnotit zde

Underworld (Colours of Ostrava, 17. července 2016)

Další žánrová proměna přišla se začátkem nedělní britské invaze. Písničkář Passenger hodně mluvil, i přesto jen sám s kytarou udržel pozornost početného publika. A není divu. Ať už vyprávěl příběhy svých písní, nebo je hrál a zpíval, byl jednoduše neodolatelný. „Mám jen jeden známý hit, ale klidně ho zahraju desetkrát,“ vtipkoval s odkazem na píseň Let Her Go.

Písničkář, v jehož tvorbě je jasně patrný vliv Boba Dylana či Simona s Garfunkelem zařadil i energickou verzi hitu Sound of Silence. „Taky nesnášíte X Factor?“ obrátil se na publikum a dostalo se mu nadšeného souhlasu. „Podle mě vraždí hudbu!“ dodal.

O dost možná nejlepší set celého ročníku se postarali další Britové, indie rocková kapela The Vaccines. Vlastně nepředvedli nic revolučního. Byl to „jen“ koncert perfektně sehrané kytarovky s dobrými písničkami, trochou světelné show a přiměřeného blbnutí na pódiu. Jenže nakonec se ukázalo, že přesně tohle stačí, když se to poskládá v jeden dokonalý mix.

Své ostruhy získali The Vaccines coby předskonani Rolling Stones nebo Muse. Jejich skladby jsou bezpochyby skvělé rockové fláky a ani v pomalejších písních The Vaccines neztrácí grády. Za pozornost stojí především sólový kytarista Freddie Cowan.

No a Underworld, bonbónek na závěr, na který se i přes pokročilou nedělní hodinu sešel obrovský dav lidí. Karl Hyde a Rick Smith si svou show viditelně užívali a navzdory tomu, že elektronická produkce může působit, jako že je jen puštěná z desky, Underworld dokázali svou energii publiku bezpečně předat. Důstojnější závěr si festival Colours of Ostrava nemohl přát.