Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co je Dětské centrum Arpida

  11:10aktualizováno  11:10
Dětské centrum Arpida je nestátní nezisková organizace pracující na bázi občanského sdružení a obecně prospěšné společnosti.

Dětské centrum Arpida České Budějovice - Dětské centrum Arpida České Budějovice | foto: archiv

DÁLE ČTĚTE
Dražba pamětní medaile pomůže dětem

Zajišťuje komplexní péči dětem, mládeži a mladým dospělým s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením ( nejčastěji se jedná o různé formy DMO) v duchu uceleného systému rehabilitace.

Při své činnosti DC ARPIDA účelně propojuje péči v oblasti výchovně vzdělávací, jíž zajišťují Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola při DC ARPIDA – centru pro děti a mládež se zdravotním postižením, o.p.s., (sdružuje MŠ, ZŠ, ZŠ praktickou, ZŠ speciální včetně tříd s rehabilitačním vzdělávacím programem, Praktickou školu, Přípravný stupeň ZŠ speciální, SPC, Středisko pro volný čas, Školní družinu a Školní jídelnu).

V oblasti zdravotní realizuje komplexní péči Nestátní zdravotnické zařízení při DC ARPIDA s týmem odborníků, jenž zajišťuje širokou škálu léčebných prostředků rehabilitace. Velmi úspěšní jsou např. rehabilitační pobyty dětí společně s rodiči.

V oblasti sociální zajišťují služby Denní stacionář pro děti s těžkým kombinovaným postižením při DC ARPIDA, Chráněná pracovní místa při DC ARPIDA a Chráněné modelové bydlení při DC ARPIDA. K dispozici je též sociálně právní poradenství včetně možnosti zapůjčení kompenzačních a rehabilitačních pomůcek.

V DC ARPIDA je tak na vysoké odborné úrovni zajišťována činnost detekční, diagnostická, terapeutická, rehabilitační, výchovně vzdělávací, poradenská, metodická, posudková, zájmová a respitní, včetně tzv. rané péče (včasné intervence). Péče nepostrádá ani tolik potřebný lidský rozměr, respektovány jsou základní principy křesťanské etiky. Péče je zaměřena nejen na dítě s postižením (na klienta), ale i na celou rodinu. Má interdisciplinární charakter a jsou při ní respektovány principy nenásilné integrace  klientů v přirozeném sociálním prostředí (inkluze).

Dětské centrum navštěvuje denně přes 120  klientů z regionu jižních Čech s pravidelnou docházkou, ambulantních klientů z celé ČR je již evidováno více jak 2000.

DC ARPIDA spolupracuje s řadou domácích i zahraničních partnerů. Např. ČMP České Budějovice, o.p.s. zajišťuje dopravu klientů, dětské centrum je dále klinickým pracovištěm Jihočeské univerzity, atp. V rámci zahraniční spolupráce vynikají pravidelné výměnné pobyty dětí s doprovodem, včetně odborných stáží pracovníků, z rehabilitačního centra v KERPAPE ve Francii a z dětské vesničky St. Isidor CMB v Linci v Rakousku.

Dětské centrum ARPIDA se stalo za 13 let své existence modelovým zařízením v rámci ČR, jež je šíří a kvalitou poskytovaných služeb srovnatelné s obdobnými zařízeními ve vyspělých zemích. Podařilo se mu dosáhnout mnoha úspěchů ve zdravotní, sociální i výchovně vzdělávací péči a to nejen v rámci ČR, ale také na mezinárodní úrovni – např. 2. místo ve světové soutěži World Children´s Picture Contest v Japonsku v r. 2004.

DC ARPIDA je místem setkávání lidí – těch, kteří pomoc hledají, s těmi, kteří ji na vysoké odborné i lidské úrovni nabízejí. Upřímně vítáme dobrou vůli všech, kteří chtějí pomoci.

Kontakt:
Dětské centrum ARPIDA České Budějovice
U Hvízdala 9, 370 11 České Budějovice,
tel./fax: 385521287/385520834
e-mail: arpida@dcarpida.cz
web: http://www.dcarpida.cz
IČ: 60074116,
č. účtu.: 161544543/0300

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Z výstavy Voayer v pražském prostoru DUP 39
VIDEO: Staňte se voyerem. Výstava ukazuje nahé ženy v sexuálních polohách

V Praze začíná kontroverzní výstava Voayer, která návštěvníkům ukazuje živé nahé ženy jako skulptury. K vidění bude tři dny v prostorách galerie DUP 39. Vstup...  celý článek

Óda, Adam Štech pro Letní výtvarný salon
Mladí umělci táhnou. Galerie Kodl prodlužuje Letní výtvarný salon

Pražská Galerie Kodl zasvětila prázdninové měsíce Letnímu výtvarnému salonu, který představuje mladou generaci českých výtvarníků. Kvůli rostoucímu zájmu ze...  celý článek

Jitro, 1857, Josef Mánes
Salmovský palác se v říjnu rozloučí s Mánesem i Navrátilem

Milovníkům výtvarného umění zbývá už jen měsíc a půl, aby si prohlédli expozici Umění 19. století v pražském Salmovském paláci. Národní galerie ji totiž od...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.